Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Angielska Siri na Apple TV 4 w Polsce

Angielska Siri na Apple TV 4 w Polsce

6
Dodane: 8 lat temu

Z Apple TV 4 korzystam codziennie – to małe niesamowite urządzenie w dniu premiery nie było tym czego oczekiwałem od firmy, ale kolejne uaktualnienia coraz bardziej poprawiają jego działanie. Dotychczas najbardziej brakowało mi Siri, ale ta od ostatniego uaktualnienia działa (w bardzo okrojonej formie) na moim polskim Apple ID.

Najbardziej urzekł mnie Plex na iOS i Apple TV. Serwer uruchomiłem na swoim QNAP-ie kilka miesięcy temu, po tym jak Kodi zaczęło odwalać takie kwiatki, że miałem ochotę nim cisnąć o ścianę, i korzystam z niego do dzisiaj – działa znakomicie i jestem wyjątkowo, nawet jak na mnie, zadowolony. Ale najbardziej podoba mi się fakt, że Apple TV 4 jest w zasadzie bezobsługowe. Samo uaktualniło mi się do najnowszego iOS-a. Nie zawraca głowy żadnymi informacjami o nowych aplikacjach – po prostu działa. Kilka dni temu otrzymałem jednak miłą niespodziankę…

Apple TV Siri hero

Oglądaliśmy wypożyczony film i przypadkowo, bawiąc się Siri Remote, nacisnąłem przycisk wywołujący Siri. Na ekranie pojawiła się odpowiednia grafika z informacją, że powinienem przycisk trzymać podczas mówienia do niej. Wcisnąłem pauzę i ku niezadowoleniu żony, zacząłem sprawdzać co potrafi… Niestety niewiele…

Dla jasności, Apple TV 4 mam skonfigurowane następująco:

  • kraj: Polska z polskim Apple ID
  • język: angielski

Siri oczywiście działa po angielsku i potrafi wszystko poza Uniwersalnym Wyszukiwaniem. Pokaże prognozę pogody, poinformuje o stanie giełdy albo poszczególnych akcji, ale nie ma dostępu do bazy danych filmów i seriali w iTunes. Niestety nie ma też dostępu do takich programów jak Netflix.

Krok po kroku, grosik do grosika… Może kiedyś nawet doczekamy się polskiej Siri, ale tymczasem czekam na pełną funkcjonalność tej mówiącej po angielsku. Dajcie też koniecznie znać, jeśli odkryjecie jakąś jej ciekawą funkcję.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

U mnie nie było przy Twoim ustawieniu, ale po wejściu w ustawienia “Settings” > “Accounts” > “”iTunes and App Store” i zmianie nowego ustawienia (którego nie pamiętam wcześniej) “Preferences: Location” z “Polska” na “Stany Zjednoczone” zapytało się czy ma aktywować “Siri” :)

Tylko, że jednocześnie wylogowało mnie z konta “iTunes” które było polskie i po zalogowaniu na nim “Location” wróciło do “Poland” i siri się wyłączyła.

Tak więc Wojtku upewnij się, czy przypadkiem jakoś dziwnym trafem nie zostałeś wylogowany z “iTunes & App Store” w ustawieniach i w ten sposób przełączyło Ci się “Location” na “United States” :)

Ale da się to zrobić na starej wersji tvOS: wystarczy przełączyć location np. na “United States”. Oczywiście wyloguje z polskiego konta iTunes/iCloud. Tylko potem należy wrócić do polskich ustawień trochę naokoło, nie z poziomu Settings, bo wtedy Siri zostanie wyłączone, tylko np. logując się do iCloud z aplikacji Music: wtedy system przełączy się na ustawienia pl, ale siri dalej będzie działać.

No właśnie u mnie po zalogowaniu w Music nie przełączył się na PL i sklep App Store i iTunes wciąż miałem US, ale konto zalogowane. Tyle, że nie mogłem słuchać mojej Apple Music muzyki, ani nic kupić/wypożyczyć. Zastanawiam się ile z tego wynika, że mam konto typu “Family account” a nie zwykłe pojedyncze.