iMagazine

Apple kupiło LearnSprout

29/01/2016, 10:27 · · · 1

Apple przejęło LearnSprout – startu-up zajmujący się tworzeniem oprogramowania dla szkół i nauczycieli, pozwalającym śledzić postępy uczniów. To jeden z tych małych zakupów, których Apple zwykle nie komentuje, ale to też kolejna inwestycja Apple’a w przyszłość iPada.

Apple od czasu do czasu kupuje firmy. Jest to nawet kilkadziesiąt mniejszych start-upów w ciągu roku. Przejmuje pomysły, ludzi, konkretne projekty i wykorzystuje w swoich systemach, aplikacjach, urządzeniach. Zwykle nie znamy szczegółów, ani też dalszych losów projektów. Tak samo będzie zapewne i tym razem z LearnSprout.

Warto jednak poświęcić chwile na to przejęcie, chociażby ze względu na nowości w iOS 9.3 przeznaczone do edukacji. Możliwość tworzenia kont użytkowników, większy nadzór nad pracą na tabletach uczniów i studentów. Zakup LearnSprout zapewne pozwoli na dodanie kolejnych opcji do tych rozwiązań w przyszłości.

W tej chwili iPad w sprzedaży detalicznej nie radzi sobie tak dobrze, jakby zapewne chciało Apple. Sprzedaż tabletów spada od dwóch lat i nic nie zwiastuje zmiany tego trendu. Dlatego firma stara się dotrzeć z tabletem do biznesu i sektora edukacji. W tym celu nawiązano kluczowe partnerstwo z IBM i rozwijane są propozycje dla szkół. Oczywiście trzeba pamiętać, że takie projekty firma rozwijała od lat także w przypadku Maków – to nie jest jakieś novum dla Apple, ale w ostatnich latach działania te są intensyfikowane.

To co smuci to fakt, że nad Wisłą raczej iPadów w szkołach na masową skalę nie uświadczymy. Korzystają z nich za to posłowie.

źródłoMacRumors


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

iOSadministrator.com napisał(a):

W Polsce szkolnictwo to jeden z filarów poprzedniego ustroju i epoki. Rewolucją były internetowe dzienniczki i indeksy, do iPad’ów i oferowanych za ich pośrednictwem rozwiązań jeszcze daleka droga.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK