iMagazine

Copy.com zostanie zamknięte z dniem 1/05/2016

02/02/2016, 15:15 · · · 2

Wczoraj Barracuda, właściciel chmury Copy.com, poinformowała o tym, że zostanie ona zamknięta z dniem 1 maja, 2016. Niestety zostawiają na lodzie wielu użytkowników, ale przynajmniej zaoferowali pewne rozwiązanie, które ma pomóc w migracji do konkurencji.

Oznacza to, że użytkownicy mają do końca kwietnia, aby wyciągnąć z Copy.com swoje dane i je bezpiecznie zarchiwizować – jeśli tego nie zrobią, to utracą je bezpowrotnie. To wbrew pozorom może nie być łatwym zadaniem dla niektórych, ze względu na sporo bonusów możliwych do uzyskania przy zakładaniu konta kilka lat temu. Sam mam tam ponad 700 GB przestrzeni do mojej dyspozycji i o ile wykorzystuję jedynie 1 GB z całości, to znam parę osób, które mają tam więcej danych niż typowy SSD. Rod Matthews – VP i GM działu Storage Business w firmie – tłumaczy skąd taka decyzja.

Barracuda opublikowała tutorial jak za pomocą narzędzia „Mover” przenieść swoje dane automatycznie do OneDrive. Osobiście polecam metodę staroświecką – pobrać ręcznie na własny komputer i następnie wykonać upload plików do chmury Waszego wyboru. Dotychczas z Copy.com korzystałem w bardzo nietypowy sposób i trzymałem tam specjalne pliki w celu, którego nie będę teraz tłumaczył. Od wczoraj zastanawiałem się co z nimi zrobić i nie pozostaje mi nic innego jak przenieść je na OneDrive – lepszego pomysłu obecnie nie mam (iCloud Drive używam do innych celów).

A Wy na co się przesiadacie?

* * *

P.S. Jeśli nie macie konta OneDrive, a założycie go korzystając z tego linka, to razem otrzymamy 500 MB darmowej przestrzeni.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Kartusa napisał(a):

Tymczasem przeniosłem dane (prawie 10 GB) do Google Drive. Ale nie podoba mi się aplikacja na Maka (dosyć niestabilna, lubi zerwać połączenie). Zastanowię się nad OneDrive (mam w sumie od dawna, ale jakoś nie używałem).

Dariusz Kanclerz napisał(a):

Wykorzystywałem w pełni chmurę COPY ale już przeniosłem dane do serwisu sync.com, za cenę 98$ dostajemy 2TB przestrzeni…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK