iMagazine

Natywny tester prędkości sieci

03/02/2016, 22:37 · · · 11

Podejrzewam, że większość z Was zna serwis Speedtest, który służy do zmierzenia, z jaką prędkością działa nasze łącze internetowe. Na OS X pojawiło się właśnie natywne narzędzie.

Mimo swej popularności największą bolączką Speedtest jest platforma, z której korzysta – znienawidzony, a także odchodzący już do lamusa Flash. Co prawda jest natywna aplikacja Speedtest dla iOS, ale dla OS X już nie.

Wczoraj swoją premierę miał Speedster – megaprosta aplikacja, której zadanie jest jedno – sprawdzenie przepustowości naszego łącza. Po jej uruchomieniu wciskamy start i najpierw rozpocznie się testowe pobieranie, a potem wysyłanie. Na koniec otrzymamy zestawienie w Mb/s.

Co ciekawe, Speedster jest darmowy i nie posiada reklam. Jest tylko jedno ograniczenie. Dziennie możemy wykonać tylko trzy pomiary prędkości. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy zapewne tylko raz. Gdyby ktoś jednak potrzebował większej, nieograniczonej ilości użycia aplikacji – istnieje taka możliwość, choć tutaj pojawia się opłata – 3,99 Euro. Czy to dużo, czy nie, najlepiej ocenić samemu.

W przyszłych aktualizacjach planowane jest między innymi wprowadzenie eksportu informacji z wykresami. Obecnie można dzielić się wynikami przy pomocy natywnego udostępniania OS X.

Jedyna rzecz, jakiej brakuje mi w Speedster to możliwość ręcznego wskazania serwera, z jakim chcę wykonać testy.

Speedster jest do pobrania za darmo w Mac App Store.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Piotr Zedler napisał(a):

o śmierci Flasha (i silverlighta) słyszę już conajmniej 7 lat … i nic z tego nie wynika, był jak jest i niestety jeszcze długo będzie

Maciej Nowakowski napisał(a):

http://beta.speedtest.net/ – HTML5

Maciej Skrzypczak napisał(a):

No właśnie do wczoraj nie wiedziałem o istnieniu tej strony. :)

Sebastian napisał(a):

Chyba coś nie tak z tą apką. Na speedtest.net 46 Mbps down/96 Mbps up, a Speedster pokazuje 1 Mbps/2 Mbps 🤔

Kuba Jarosz napisał(a):

Nie działa na Yosemite…

kaefpe napisał(a):

Mało kto wie, ale jest też wersja SpeedTest.net która nie używająca Flash, dostępna jest bezpośrednio z przeglądarki(czyli pod każdym systemem) pod adresem http://beta.speedtest.net/ ;)

Buthimild napisał(a):

€3,99? Pewnie, że dużo; biorąc pod uwagę, że istnieje darmowy NetSpeedy (http://www.seense.com/speedy/), który nie posiada takich ograniczeń i tak – jest możliwość wskazania serwera, z którym chcemy wykonać test. Warto przepłacać?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Również o nim nie słyszałem, dzięki za cynk! :)

tereferiusz napisał(a):

curl -o /dev/null http://speedtest.wdc01.softlayer.com/downloads/test10.zip
a najlepiej jakiś alias na to i można mieć speedtest prosto z terminala

daszek napisał(a):

Taka sytuacja

Tomasz.PL napisał(a):

Aplikacja Speedster wykorzystuje do testu łącza http://speedof.me/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK