iMagazine

Problem z zaznaczaniem przy użyciu 3D Touch

13/02/2016, 18:29 · · · 4

3D Touch to świetna opcja i basta! Korzystam z niej codziennie. Bardzo fajnie sprawdza się również przy zaznaczaniu tekstu. Czasem jednak może z tym wystąpić pewien problem.

Zarówno ja, Wojtek, jak i pewnie wielu z Was zdążyło zauważyć, że w pewnych okolicznościach 3D Touch wydaje się nie działać przy zaznaczaniu tekstu. Dzieje się tak najczęściej, gdy chwilę wcześniej użyliśmy tej funkcji w tym samym celu. Zaraz potem nie działa. Ale czy na pewno?

Okazuje się, że jeśli stosunkowo szybko oderwiemy palec od klawiatury i go przyłożymy, by znowu przesunąć karetę w inne miejsce lub zaznaczyć tekst, zamiast tego będą chciały się wstawić litery, na których mamy upuszczony akurat nasz palec. Co zrobić w tej sytuacji? Rozwiązanie jest proste.

Wystarczy, że bez odrywania palca od ekranu najpierw lekko zmniejszymy nacisk na powierzchnię, a po chwili znowu ją zwiększymy. Poniższy GIF być może pomoże Wam w lepszym zrozumieniu, o co chodzi:

View post on imgur.com

Źródło Własne oraz 1 i 2


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Eric napisał(a):

A ja mam inny problem 😁. Często mi kursor przeskakuje na wcześniejszą literę niż ta przed którą chce go postawić .

Xawery napisał(a):

Ogólnie zaznaczanie tekstu na iPhone to jest pewna sztuka. Nie ma lekko ;) Z kolei przy pisaniu czasem jest problem z otwarciem listy polskich znaków po przytrzymaniu litery i trzeba trzymać dłużej nim się otworzy.

Eric napisał(a):

Uuu to mi się jeszcze nie przytrafiło 😁. Ale ten przeskakujacy kursor jest mega denerwujący

Maciej Skrzypczak napisał(a):

A to potwierdzam, też mam często z tym problem. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK