iMagazine

Program wymiany kabli USB-C do ładowania MacBooków

15/02/2016, 07:52 · · · 2

Apple uruchomił program wymiany kabli USB-C, służących do ładowania nowych MacBooków. Wadliwe przewody były sprzedawane wraz z komputerami do czerwca 2015. Według Apple korzystając z nich może zdażyć się sytuacja, że komputer nie będzie ładowany lub też będzie ładowany z przerwami.

Program obejmuje również kable, które zostały sprzedane oddzielnie. Produkty, których dotyczy ten problem można poznać po tym, że posiadają jedynie nadrukowany napis „Designed by Apple in California. Assembled in China.”. W przypadku, gdy mamy do czynienia z przewodami wolnymi od tych wad, to po prawej stronie tego napisu znajduje się dodatkowo numer seryjny.

affected_cable_2x

redesigned_cable_2x

Wymiana wadliwych przewodów jest darmowa i potrwa aż do 8 czerwca 2018. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie supportu Apple.

Kilka dni temu informowaliśmy o programie naprawy kart graficznych w Makach Pro, a także przypominaliśmy o kończym się pod koniec lutego problemie również z kartami graficznymi w MacBookach Pro z lat 2011–2013.

2

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
obsERwatorTom Piotrowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom Piotrowski
Gość
Tom Piotrowski

Są jeszcze kable USB-C bez jakichkolwiek napisów, bo właśnie taki otrzymałem w ramach gwarancji w ubiegłym roku. Rzeczywiście mój oryginalny kabel ten bez numeru seryjnego raz działał, raz nie. Zauważyłem problem dosyć wcześnie i Apple wymieniło mi kabel na nowy.

obsERwator
Gość
obsERwator

Niestety w iSpot we wrocławskiej Magnolii nie mieli na miejscu kabelków na wymianę (mają dotrzeć w ciągu kilku-kilkunastu dni), więc trzeba zostawić przewód, chyba że gdzie indziej można od ręki.