iMagazine

Program wymiany kabli USB-C do ładowania MacBooków

15/02/2016, 07:52 · · · 2

Apple uruchomił program wymiany kabli USB-C, służących do ładowania nowych MacBooków. Wadliwe przewody były sprzedawane wraz z komputerami do czerwca 2015. Według Apple korzystając z nich może zdażyć się sytuacja, że komputer nie będzie ładowany lub też będzie ładowany z przerwami.

Program obejmuje również kable, które zostały sprzedane oddzielnie. Produkty, których dotyczy ten problem można poznać po tym, że posiadają jedynie nadrukowany napis „Designed by Apple in California. Assembled in China.”. W przypadku, gdy mamy do czynienia z przewodami wolnymi od tych wad, to po prawej stronie tego napisu znajduje się dodatkowo numer seryjny.

affected_cable_2x

redesigned_cable_2x

Wymiana wadliwych przewodów jest darmowa i potrwa aż do 8 czerwca 2018. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie supportu Apple.

Kilka dni temu informowaliśmy o programie naprawy kart graficznych w Makach Pro, a także przypominaliśmy o kończym się pod koniec lutego problemie również z kartami graficznymi w MacBookach Pro z lat 2011–2013.


Dodaj komentarz

Tom Piotrowski napisał(a):

Są jeszcze kable USB-C bez jakichkolwiek napisów, bo właśnie taki otrzymałem w ramach gwarancji w ubiegłym roku. Rzeczywiście mój oryginalny kabel ten bez numeru seryjnego raz działał, raz nie. Zauważyłem problem dosyć wcześnie i Apple wymieniło mi kabel na nowy.

obsERwator napisał(a):

Niestety w iSpot we wrocławskiej Magnolii nie mieli na miejscu kabelków na wymianę (mają dotrzeć w ciągu kilku-kilkunastu dni), więc trzeba zostawić przewód, chyba że gdzie indziej można od ręki.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK