iMagazine

HK Center

Apple TV z video preview w App Store

18/02/2016, 11:19 · · · 2

App Store dla Apple TV doczekał się wideo prezentacji dla aplikacji. To drobnostka, ale niezwykle przydatna. Jednocześnie cały czas warto się zastanowić, czy nie czas na wersje demo.

Video Preview zaprezentowano dwa lata temu w App Store dla iOS i pojawia się coraz częściej. To dobry sposób, aby lepiej przedstawić poszczególne aplikacjie i zachęcić użytkowników do ich zakupu. Bardzo dobrze się to sprawdza w grach, gdzie zrzuty ekranu nie są w stanie dobrze odzwierciedlić rozgrywki. Teraz ta sama opcja pojawiła się na Apple TV, gdzie w tvOS prosiło się o to od samego początku.

Jednocześnie sam jestem dalej zwolennikiem dostępu do wersji próbnych, nawet jeśli mają być to oddzielne aplikacje typu „lite”. Zdarzyło mi się niestety wykorzystać procedurę rezygnacji z zakupu, ponieważ po 5 minutach grania stwierdziłem, że tytuł za 8,99 Euro nie jest tym, czego oczekiwałem. Co prawda proces ten jest szybki i bezproblemowy, ale wersja demo wydaje się znacznie bardziej praktyczna. Można by ewentualnie pomyśleć nad rozwiązaniami z krótkim okresem próbnym. Ma to szczególny sens w przypadku Apple TV, gdzie gry i programy są nieco droższe, niż w przypadku iPhone’a. Najważniejsze jest jednak, że tvOS się rozwija, a z tygodnia na tydzień pojawia się na nim coraz więcej wartościowych aplikacji.

źródło9to5mac

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marian GregoraszRafał Piekarski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Piekarski
Gość

Od czasu tej zmiany przestało działać wypożyczanie filmów w iTunes Movies. Tylko mnie czy komuś jeszcze? Objawia się tym, że gdy chce się zobaczyć jakiś film to pojawia się niekończąca się „kręcioła”. Próbowałem restartu, restartu routera itp. Co ciekawe wszystko inne działa. No i film który wypożyczyłem wczoraj jest nie do odtworzenia, wieczny loader…

iTunes Movies więc ZNOWU nie działają w PL. :/

Marian Gregorasz
Gość
Marian Gregorasz

Witam, też mam problem z oglądaniem filmów podobnie jak tobie nie wyświetla mi siię strona z filmem .Generalnie sam apla się otwiera i widać zawartość ale dalej nie przejdziesz. Czy coś się więcej wyjaśniło