iMagazine

Apple TV z video preview w App Store

18/02/2016, 11:19 · · · 2

App Store dla Apple TV doczekał się wideo prezentacji dla aplikacji. To drobnostka, ale niezwykle przydatna. Jednocześnie cały czas warto się zastanowić, czy nie czas na wersje demo.

Video Preview zaprezentowano dwa lata temu w App Store dla iOS i pojawia się coraz częściej. To dobry sposób, aby lepiej przedstawić poszczególne aplikacjie i zachęcić użytkowników do ich zakupu. Bardzo dobrze się to sprawdza w grach, gdzie zrzuty ekranu nie są w stanie dobrze odzwierciedlić rozgrywki. Teraz ta sama opcja pojawiła się na Apple TV, gdzie w tvOS prosiło się o to od samego początku.

Jednocześnie sam jestem dalej zwolennikiem dostępu do wersji próbnych, nawet jeśli mają być to oddzielne aplikacje typu „lite”. Zdarzyło mi się niestety wykorzystać procedurę rezygnacji z zakupu, ponieważ po 5 minutach grania stwierdziłem, że tytuł za 8,99 Euro nie jest tym, czego oczekiwałem. Co prawda proces ten jest szybki i bezproblemowy, ale wersja demo wydaje się znacznie bardziej praktyczna. Można by ewentualnie pomyśleć nad rozwiązaniami z krótkim okresem próbnym. Ma to szczególny sens w przypadku Apple TV, gdzie gry i programy są nieco droższe, niż w przypadku iPhone’a. Najważniejsze jest jednak, że tvOS się rozwija, a z tygodnia na tydzień pojawia się na nim coraz więcej wartościowych aplikacji.

źródło9to5mac


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Rafał Piekarski napisał(a):

Od czasu tej zmiany przestało działać wypożyczanie filmów w iTunes Movies. Tylko mnie czy komuś jeszcze? Objawia się tym, że gdy chce się zobaczyć jakiś film to pojawia się niekończąca się „kręcioła”. Próbowałem restartu, restartu routera itp. Co ciekawe wszystko inne działa. No i film który wypożyczyłem wczoraj jest nie do odtworzenia, wieczny loader…

iTunes Movies więc ZNOWU nie działają w PL. :/

Marian Gregorasz napisał(a):

Witam, też mam problem z oglądaniem filmów podobnie jak tobie nie wyświetla mi siię strona z filmem .Generalnie sam apla się otwiera i widać zawartość ale dalej nie przejdziesz. Czy coś się więcej wyjaśniło

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK