iMagazine

iOS 9 rozpoznaje numery lotów w systemie i pokazuje ich trasę; OS X oczywiście też

26/02/2016, 13:25 · · · 2

Wiedziałem o tej funkcji od dłuższego czasu – tak po prawdzie to czasu napisania „Wszystko o iOS 9, OS X El Capitan i watchOS 2” – ale nigdy nie widziałem jej na żywo. A wczoraj w końcu nadszedł ten moment…

iOS-Flight-Preview-01

Wczoraj przekazywałem numery lotów poprzez iMessage – nie widzicie ich, ponieważ są w tej zamazanej części na lewym screenie, ale tam jest napisane coś w stylu Nasze loty powrotne to AF1234 i AF2345. Zauważyłem, że były podkreślone, więc je pacnąłem, po czym wyskoczyło powiadomienie jak na prawym screenie.

iOS-Flight-Preview-02

Opcja copy powinna być oczywista, natomiast Preview flight (podejrzyj lot) pokazuje trasę lotu, lotnisko startowe i końcowe, linię lotniczą oraz datę i godzinę wylotu i przylotu.

Teraz tylko liczę na to, że siostra zrozumiała aluzję i przywiezie ciepłe kurtki na lotnisko…

Uaktualnienie

OS X oczywiście również je obsługuje.

Rozpoznawanie lotow OS X


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Marcin Triebs napisał(a):

Proponuję podać jakiekolwiek inne loty np. LH1348 czy WN1945 by sobie przetestować funkcję :p

Arek Kożuch napisał(a):

To widzę Apple szpieguje bardziej niż Windows 10 :D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK