iMagazine

3D Touch i eksport PDF-ów

28/02/2016, 21:41 · · · 2

Nie wiem jak Wy, ale ja codziennie używam na swoim iPhonie 6s Plus dobrodziejstwa, jakim jest 3D Touch. Narzędzie to potrafi bardzo przyspieszyć wiele czynności. Jedną z nich jest również tworzenie PDF-ów.

Trik o którym mowa jest dość mało oczywisty, dlatego dopiero niedawno odkryty. Wiadomo, że od jakiegoś czasu możliwe jest natywne zapisywanie przeglądanych w mobilnym Safari stron w postaci PDF-ów, poprzez wysłanie ich do iBooks. Jednak użytkownicy najnowszych smartfonów od Apple mają dodatkową możliwość właśnie dzięki 3D Touch.

Aby wyeksportować aktualnie przeglądaną stronę do PDF-a, musimy przejść do menu udostępniania, a następnie odszukać funkcję drukowania.

3D Touch i eksport PDF-ów

W tym momencie będziemy mieli podgląd wydruku.

3D Touch i eksport PDF-ów

Używając na nim 3D Touch przejdziemy do podglądu PDF-a, skąd znowu wywołując menu udostępniania, będziemy mogli go otworzyć (wysłać lub wykonać inne akcje) we wskazanej przez nas aplikacji.

3D Touch i eksport PDF-ów

Źródło MacStories

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
iOSadministrator.comKarol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Czyli bez 3D Touch nie da się tego zrobic (?) :(

iOSadministrator.com
Gość

Niestety bez 3D Touch tak się nie da, ale można np. spróbować za pomocą stworzenia zakładki w safari z kodem javascript.