iMagazine

3D Touch i eksport PDF-ów

28/02/2016, 21:41 · · · 2

Nie wiem jak Wy, ale ja codziennie używam na swoim iPhonie 6s Plus dobrodziejstwa, jakim jest 3D Touch. Narzędzie to potrafi bardzo przyspieszyć wiele czynności. Jedną z nich jest również tworzenie PDF-ów.

Trik o którym mowa jest dość mało oczywisty, dlatego dopiero niedawno odkryty. Wiadomo, że od jakiegoś czasu możliwe jest natywne zapisywanie przeglądanych w mobilnym Safari stron w postaci PDF-ów, poprzez wysłanie ich do iBooks. Jednak użytkownicy najnowszych smartfonów od Apple mają dodatkową możliwość właśnie dzięki 3D Touch.

Aby wyeksportować aktualnie przeglądaną stronę do PDF-a, musimy przejść do menu udostępniania, a następnie odszukać funkcję drukowania.

3D Touch i eksport PDF-ów

W tym momencie będziemy mieli podgląd wydruku.

3D Touch i eksport PDF-ów

Używając na nim 3D Touch przejdziemy do podglądu PDF-a, skąd znowu wywołując menu udostępniania, będziemy mogli go otworzyć (wysłać lub wykonać inne akcje) we wskazanej przez nas aplikacji.

3D Touch i eksport PDF-ów

Źródło MacStories


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Karol napisał(a):

Czyli bez 3D Touch nie da się tego zrobic (?) :(

iOSadministrator.com napisał(a):

Niestety bez 3D Touch tak się nie da, ale można np. spróbować za pomocą stworzenia zakładki w safari z kodem javascript.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK