iMagazine

iMagazine 3/2016 – Apple vs. FBI

02/03/2016, 10:23 · · · 25

Jesteśmy w tej chwili świadkami bezprecedensowej sytuacji – terroryści mordują kilkanaście osób na ulicy San Bernardino w USA. Jeden z nich ma iPhone 5c, którego FBI nie może odblokować. Zgłasza się zatem do Apple z nakazem jego odblokowania, ale… Tim Cook odmawia. Czy nasze dane są ważniejsze od naszego bezpieczeństwa? Czy agencja federalna ma prawo tworzyć precedens i żądać odblokowania czegoś, czego teoretycznie samo Apple nie może odblokować? Czy Apple słusznie mówi, że się nie ugnie przed żądaniami FBI? Sprawa jest trudna, wielopłaszczyznowa. Rozumiem prawo do tajemnicy i własności danych, aby nikt nie miał do nich dostępu. Rozumiem jednak też kwestie bezpieczeństwa, bo jak głębiej się nad tym wszystkim zastanawić, to czy mimo wszystko bezpieczne chodzenie po ulicy nie powinno być nadrzędnym dobrem? W najnowszym iMagazine poruszamy ten gorący temat.

Polecam też dużo ciekawych nowości, m.in. soundbar od Yamahy, Beoplay A6, Mass Fidelity Core, czy otwierany iPhone’em zamek Gerdy. Chcecie wiedzieć, czy Apple Watch nadaje się do uprawiania sportu? Intrygująca jest też nasza okładka – stworzył ją Wojtek Pietrusiewicz w aplikacji, którą opisuje w numerze.

Zapraszamy.

Plik PDF – 117,4MB (214 stron)

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów do pobrania naszej aplikacji z
App Store

bann_1606_300x250_hr

 

 

Pobierz aplikację z App Store

pobierz

Jeśli chcesz pobrać najnowsze wydanie iMagazine, to zapisz się do naszego newslettera, w którym dostaniesz link do niego.

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów do pobrania naszej aplikacji z App Store.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Łysy napisał(a):

Nie ma problemu „zabezpieczonych” iPhonów… Jak dotychczas w ok. 70 przypadkach nakazem sądów Apple udostępniał dane.. właśnie FBI

Więc o co jest halo? To typowa ustawkowa pokazówa..

Dla myślących ludzi, coś do przemyślenia: jak dotychczas nie zabrał głosu w tej sprawie NSA.. Oni nigdy nie prosili o jakiekolwiek „backdory”.. ponieważ takie mają od dawna.. Każdy iPhone ma backdora… NSA kolekcjounje dane z każdego urządenia, z każdego komputera, z każdego tabletu, z każdego telefonu na świecie..

a ujawnił to portal wikileaks.. odsyłam, tam jest wszystko opisane

W dla europejskich wywiadów dostęp do iPhonów załatwia włoska firma.. Jak ktoś będzie chciał znajdzie jej nazwę..

Wmawia się ludziom, że nadrzędne jest bezpieczeństwo.. ludzi?
a przed czym nas chcą „uchronić”, że się tak spytam?

Moridin napisał(a):

Wiele faktów mylisz. Paru ekspertów bezpieczeństwa ładnie wytłumaczyło poruszane przez Ciebie tematy.

Łysy napisał(a):

Dziękuję CI za odpowiedź, być może masz rację, a być może nie.. czytaliśmy zapewne wypowiedzi innych ekspertów..

Łysy napisał(a):

tak jak mówiłem, ustawka fbi i applea:
http://www.blacklistednews.com/FBI_Cancels_Encryption_Showdown_With_Apple_After_%223rd_Party%22_Showed_Them_How_To_Unlock_iPhone/49954/0/38/38/Y/M.html

nie bierz tego do siebie, nie atakuję wcale tej firmy, bo ją uwielbiam i mało tego żyję z tego :D
po prostu widzę, w jakich paskudnych czasach żyjemy..

Łysy napisał(a):

i jeszcze, jakbyś miał wątpliwości..
Departament Sprawiedliwości US wycofał sprawę przeciwko Apple po tym, gdy udało im się zhackować iPhonea z pomocą firmy Cellbrite:
http://www.zerohedge.com/news/2016-03-28/us-drops-case-against-apple-after-fbi-successfully-hacks-terrorists-iphone

Moridin napisał(a):

Znowu mylisz podstawowe fakty.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK