iMagazine

iMagazine 3/2016 – Apple vs. FBI

02/03/2016, 10:23 · · · 25

Jesteśmy w tej chwili świadkami bezprecedensowej sytuacji – terroryści mordują kilkanaście osób na ulicy San Bernardino w USA. Jeden z nich ma iPhone 5c, którego FBI nie może odblokować. Zgłasza się zatem do Apple z nakazem jego odblokowania, ale… Tim Cook odmawia. Czy nasze dane są ważniejsze od naszego bezpieczeństwa? Czy agencja federalna ma prawo tworzyć precedens i żądać odblokowania czegoś, czego teoretycznie samo Apple nie może odblokować? Czy Apple słusznie mówi, że się nie ugnie przed żądaniami FBI? Sprawa jest trudna, wielopłaszczyznowa. Rozumiem prawo do tajemnicy i własności danych, aby nikt nie miał do nich dostępu. Rozumiem jednak też kwestie bezpieczeństwa, bo jak głębiej się nad tym wszystkim zastanawić, to czy mimo wszystko bezpieczne chodzenie po ulicy nie powinno być nadrzędnym dobrem? W najnowszym iMagazine poruszamy ten gorący temat.

Polecam też dużo ciekawych nowości, m.in. soundbar od Yamahy, Beoplay A6, Mass Fidelity Core, czy otwierany iPhone’em zamek Gerdy. Chcecie wiedzieć, czy Apple Watch nadaje się do uprawiania sportu? Intrygująca jest też nasza okładka – stworzył ją Wojtek Pietrusiewicz w aplikacji, którą opisuje w numerze.

Zapraszamy.

Plik PDF – 117,4MB (214 stron)

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów do pobrania naszej aplikacji z
App Store

bann_1606_300x250_hr

 

 

25

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


 • Łysy

  Nie ma problemu „zabezpieczonych” iPhonów… Jak dotychczas w ok. 70 przypadkach nakazem sądów Apple udostępniał dane.. właśnie FBI

  Więc o co jest halo? To typowa ustawkowa pokazówa..

  Dla myślących ludzi, coś do przemyślenia: jak dotychczas nie zabrał głosu w tej sprawie NSA.. Oni nigdy nie prosili o jakiekolwiek „backdory”.. ponieważ takie mają od dawna.. Każdy iPhone ma backdora… NSA kolekcjounje dane z każdego urządenia, z każdego komputera, z każdego tabletu, z każdego telefonu na świecie..

  a ujawnił to portal wikileaks.. odsyłam, tam jest wszystko opisane

  W dla europejskich wywiadów dostęp do iPhonów załatwia włoska firma.. Jak ktoś będzie chciał znajdzie jej nazwę..

  Wmawia się ludziom, że nadrzędne jest bezpieczeństwo.. ludzi?
  a przed czym nas chcą „uchronić”, że się tak spytam?

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.