iMagazine

iOS 9.3.2 powoduje Error 56 na niektórych iPadach Pro

18/05/2016, 14:43 · · · 1

Dwa dni temu pojawiło się uaktualnienie iOS-a do wersji 9.3.2. Ten drobny update zawiera zbiór łatek wpływających pozytywnie na bezpieczeństwa i stabilność – w teorii. W praktyce uniemożliwił korzystanie paru użytkownikom z ich iPadów Pro 9,7″.

Pojawiły się raporty użytkowników na Twitterze i na forach dyskusyjnych Apple o problemach z uruchomieniem tabletu po zrobieniu uaktualnienia – liczba osób objęta problemem wydaje się być na szczęście niewielka, chociaż to zapewne w żaden sposób nikogo nie pocieszy.

Po wykonaniu uaktualnienia, użytkownicy otrzymują prośbę o podłączenie się do iTunes, gdzie z kolei wyskakuje powiadomienie o „błędzie 56” – niestety nie da się już wtedy uruchomić iPada Pro. Na ten temat jest dokument supportowy na stronach Apple i wynika z niego, że „może” to być błąd sprzętowy. Apple wydało w tej sprawie oświadczenie do iMore:

We’re looking into a small number of reports that some iPad units are receiving an error when updating the software,” an Apple spokesperson told iMore. „Those unable to restore their device through iTunes should contact Apple support.

Sprawdzamy niewielką ilość raportów na temat niektórych iPadów, które otrzymują komunikat o błędzie podczas uaktualniania oprogramowania. Osoby, które nie mogą zrobić restore swojego urządzenia przez iTunes powinny skontaktować się z supportem Apple.

Na obecną chwilę nie wiadomo co jest powodem takiego stanu rzeczy, ale to nie pierwsze uaktualnienie iOS-a, które powoduje takie problemy. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Jeśli macie iPada Pro 9,7″, to radzę się chwilę wstrzymać z uaktualnieniem, pomimo że ten problem nie wystąpił w urządzeniu Dominika Łady, ani żadnym innym w naszej redakcji.

1

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
eric green Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eric green
Gość
eric green

To ja mam inny problem,po aktualizacji do iOS 932 safari w moim ip6s plus przestało otwierać niektóre strony , np Onet . Pl lub argos Uk
Czy ktoś zauważył jakieś problemy z safari w swoim isprzecie…?