Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Druga generacja Boosted Board

Druga generacja Boosted Board

17
Dodane: 8 lat temu

Boosted Board to elektryczna deskorolka, która popularność zyskała głównie za sprawą kanału na YouTube Casey Neistata. W ostatnim czasie ten interesujący gadżet doczekał się odświeżenia, które wprowadziło kilka istotnych zmian.

Elektryczne deskorolki należą do grupy urządzeń, które mają na celu ułatwić i przyspieszyć ostatni etap podróży lub przemieszczania się w mieście (po angielsku nazywany „last mile”). Są to m.in. dojazdy z parkingu do biura czy z przystanku autobusowego do domu, czyli wszystkie sytuacje, gdy inne środki transportu będą niepraktyczne, a spacer zajmie zbyt dużo czasu. Idea ta sprawdza się przede wszystkim w dużych, nowoczesnych miastach z dobrze rozwiniętą infrastrukturą.

boosted-electric-skateboard-san-francisco

W internecie znajdziemy co najmniej kilka modeli deskorolek z napędem. Wszystkie cechuje podobna budowa i zasada działania – na dolnej stronie deski znajdują się niewielkie elektryczne silniki oraz obudowa z akumulatorami, a sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Boosted Board na tle konkurencji wyróżnia się ciekawym designem, najlepszymi opiniami użytkowników, a także… wysoką ceną. Mówimy tutaj o $999 w wersji podstawowej i nawet $1499 za model z większą mocą silników i lepszą baterią. Producent chwali się, że maksymalny zasięg deskorolki to nawet 14 mil (ponad 22 kilometry), a prędkość – 22 mph (35 km/h). Parametry te nieznacznie różnią się zależnie od wybranego modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=G4t_g8afr0E

Druga generacja deskorolki zyskała szereg interesujących nowości. Przede wszystkim mamy możliwość zwiększenia (za dopłatą) pojemności baterii, które możemy także wymieniać, poprawiając tym samym efektywny zasięg. Odświeżona wersja jest wodoodporna – chociaż jazda po mokrej nawierzchni nadal nie jest najlepszym pomysłem, pozwoli to uniknąć uszkodzenia urządzenia podczas kontaktu z wodą. Product chwali się również ulepszonym działaniem komunikacji Bluetooth między pilotem a deskorolką.

AV0A6587

Boosted Board do tej pory była dostępna jedynie w USA. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu, kalifornijska firma zdecydowała się na oferowanie wysyłki do około 20 państw – w tym Polski. Niestety, nadal należy liczyć się z wysokimi kosztami przesyłki kurierskiej oraz ewentualnymi podatkami i cłem.

Tomasz Szykulski

Fotografia, technologie i dalekie podróże. Więcej na mojej stronie - szykulski.com.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 17

Mimo wszystko cena powala. Marzę o niej od dawna, ale raczej przyjdzie mi jeszcze na nią poczekać. ;-)

No niestety, na Alibaba można kupić podobne wynalazki ale z tym jest jak z iPhone i MacBook’ami – wiesz za co płacisz, za jakość :) Ja sam też poczekam z zakupem minimum do przyszłego roku.

W każdym razie uważam że zakup BB jest dużo sensowniejszy w naszych “warunkach” od zakupu np. drona, który też jest fajną sprawą ale prawie nigdzie w WAW tym latać nie wolno :(

Polecam @Majestic Electric Longboard,Polska firma produkująca podobny produkt.
http://majesticboards.com/ sprawdziłem, polecam! Cena niższa niż Boosted, zasięg nawet do 30km na jednym ładowaniu.

Mają apke jak Boosted gdzie możesz wybrać tryb “początkujący/zaawansowany/pro” itp.. ?

Dopiero startują ze sprzętem. Pilotem którym sterujesz przełączasz się między trybami oszczędny/sportowy, na oszczędnym rozpędzisz się do ok 18km/h i przejedziesz 30km, natomiast na sportowym pojedzie ok 30-34km/h, ale jeszcze nie sprawdzałem zasięgu na tym trybie. Apka jest jeszcze niedostępna, pracują nad tym, ale myślę że z czasem będzie można z niej korzystać.

Trochę kupowanie kota w worku. Cena zakebista, jeśliby taka utrzymali i miałbym możliwość przejechać się tym przed zakupem to może bym się skusił.

gwarantuje Ci, że nie jest to kupa jaką można znaleźć w carrefour’ach :D sam śmigam i jestem zadowolony :) na pewno są na jakiś eventach gdzie można spróbować jazdy, już na nie jeden byli zapraszani i ludzie byli zadowoleni, nawet Ci największy zapaleńcy longow :) napisz na fb do nich, może będą gdzieś kiedyś w okolicy, wiem że wychodzą z Wrocławia, jakbyś się skontaktował może uda się coś ugrać :)

Mam kilka pytań

1.Jakie wzniesienia jest w stanie pokonać majestic?
2.Czy ma opcje hamowania podczas zjazdu w dół?
3.Czy podczas hamowania odzyskuje energie(ładuje bat.)?

4.Czy jest tak samo elastyczna jak boosted? Widzę że ma baterię przed pół deck’u względem 1/3 w boosted gdzie obudowa elektroniki i baterii jest dodatkowo rozdzielona na dwa segmenty – jest mega elastyczna co ważne w longboardzie i wpływa na wygodę jazdy – najlepiej daj filnik nakręcony od boku z poziomu deski jak bardzo jest elastyczna.

pokonywałem podjazdy o skosie ok. 40 stopni i nie było większego problemu, hamulec jest w pilocie. Odzyskiwanie energii, tego nie ma ;/, silnik w niczym nie przeszkadza, deska jest elastyczna. Spójrz na ich profil na facebooku
@Majestic Boards, jest tam filmik promocyjny na którym może uda Ci się wyłapać to czego chcesz :)

czytaj uważnie ziomeczku.. chodziło o podjazdy nie zjazd :P

Najstromszą ulicę jaką widziałem miała 18°. 40° to na czarnej trasie na nartach znajdziesz.

Właśnie próbuję kupić w UK ale jakoś strona pokazuje, że nie ma możliwości dokonania płatności …. czyszczę chache przeglądarki i zobaczymy ;)