iMagazine

Plotka mówi, że iPhone 7 może nie być dostępny w kolorze Space Gray

10/06/2016, 23:29 · · · 6

Według najnowszych plotek, wraz z premierą iPhone’a 7, Apple mógłby porzucić kolor Space Gray. Zamiast Gwiezdnej Szarości będziemy mieli Głęboki Niebieski (Deep Blue). W każdej plotce jest ziarno prawdy. Dla wielu może być to większy ból niż pozbycię się portu mini Jack.

Space Gray pojawił się wraz z iPhone’m 5S. Właściwie jest to spadkobierca czerni i szarości obecnych w iPhone’ie od samego początku. Pierwszy iPhone był czarno-srebrny, później iPhone’y od 3G do 5 dostępne były w kolorach czarnych i białych. Przy czym przez ponad 10 miesięcy od premiery iPhone’a 4, telefon był dostępny jedynie w kolorze czarnym. Teraz, oprócz Space Gray, iPhone’y są dostępne w kolorach srebrnym, złotym i różowo złotym.

575a0d0516075

Japończycy donoszą, że Apple pozbędzie się koloru Space Gray na rzecz Deep Blue wraz z premierą iPhone’a 7. Z jednej strony nieco trudno mi jest w te doniesienia uwierzyć, ponieważ zdaje sobie sprawę, że wiele osób wciąż jest przywiązanych do klasyki i nie wyobraża sobie zakupu iPhone’a w innym kolorze. Z drugiej strony widać, że popularność tego podstawowego koloru mocno słabnie. Wystarczy zajrzeć na serwisy aukcyjne by zobaczyć, że iPhone’ów Space Gray jest najwięcej i mają niższe ceny względem innych wariantów kolorystycznych. Deep Blue mógłby uczynić ciemnego iPhone’a znów nieco bardziej sexy. Myślę że taki niebieski wchodzący w granat byłby mocną przeciwwagą dla różowego złota. Chętnie zobaczę iPhone’a w kolejnym kolorze.

źródłoMacotakara.jp

6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
januszpycboMikolaj SzymanskiMariusz PiaścikKmil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kmil
Gość
Kmil

Granatowy to chyba najbardziej uniwersalny kolor. Używam wersji białej lub srebrnej od iPhone’a 4, ale jeśli „siódemka” pojawi się w kolorze Deep Blue to zacznę się zastanawiać.
Dobra zmiana :D

Mariusz Piaścik
Gość

Space gray pojawi się w przyszłym roku, kiedy zaprezentują iPhona z amoledem i ciemnym interfacem. Czerń będzie wtedy nr 1.

Mikolaj Szymanski
Gość
Mikolaj Szymanski

” Z drugiej strony widać, że popularność tego podstawowego koloru mocno słabnie. Wystarczy zajrzeć na serwisy aukcyjne by zobaczyć, że iPhone’ów Space Gray jest najwięcej i mają niższe ceny względem innych wariantów kolorystycznych.” Śmiały wniosek – może jest ich najwięcej bo najwięcej się ich sprzedaje no i przez to, że jest większa podaż to cena trochę się obniżyła? :)

ycbo
Gość
ycbo

Deep Blue mógłby uczynić ciemnego iPhone’a znów nieco bardziej sexy.
Bardziej sexy dla obecnego kierownictwa to był by jeszcze bardziej różowy w koronkowym etui.

januszp
Gość
januszp

to będzie strzał w głowę, to najładniejsza wersja, jesli nie będzie takiej wersji nie kupie iph 7 !!!!!