iMagazine

Szczęście od Pebble

12/06/2016, 17:30 · · · 5

Pebble ciągle się rozwija. Jak nie organizuje zbiórki na kolejne modele swoich urządzeń, to co chwilę wypuszcza aktualizacje wnoszące nowe ficzery. Tym razem otrzymaliśmy nową aplikację.

Od jakiegoś czasu użytkownicy zegarków od Pebble mogą korzystać z platformy Health, która zbiera informacje o dziennym dystansie i krokach oraz o śnie. Teraz firma ta rozszerza swoją platformę zdrowia o nowy element, którego zadaniem jest pomoc w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Szczęście od Pebble

W tym celu wydana została aplikacja Happiness dla zegarków z serii Time. Zadaniem aplikacji jest zbieranie od nas informacji przez jeden tydzień, co godzinę, jaki jest nasz nastrój, na czym skupialiśmy się w czasie od poprzedniego pomiaru i jaki jest nasz poziom stresu. Po tygodniu otrzymamy raport, który pomoże nam zrozumieć, na przykład jakie sytuacje sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu, a jakie nie.

Zarówno aplikacja Happiness, jak i kolejne, które będą udostępniane, powstają przy współpracy ze Stanford University's Mobilize Research Center. Dzięki zaangażowaniu naukowców, Pebble liczy na udostępnienie nam jak najdokładniejszych danych, które pomogą nam prowadzić zdrowe życie.

Szczęście od Pebble

Dla zainteresowanych tym tematem, uruchomiony został również blog na platformie Medium – Pebble Research Blog.

Źródło Pebble Blog


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

mikoko napisał(a):

dzieki za cynk nawet o tym nie wiedziałem ;)

l.gajewski napisał(a):

gdyby ten zegarek lepiej wyglądał… eh.. zamieniłbym go z AW.

endru098 napisał(a):

Czy działają Wam krótkie odpowiedzi z pebble z podpiętym iphonem. Ktoś mi napisał że ta funkcja działa tylko z androidem. Co akurat było prawdą gdy sparowalem go z moto g3. A przy iphonie już nie działa. Ktoś? Coś? Dzięki

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jeśli chodzi o obsługę iPhone’a, to na razie wysyłanie krótkich odpowiedzi działa tylko z dwoma operatorami z USA (Verizon i AT&T).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK