iMagazine

EA Play, czyli czas zacząć E3

13/06/2016, 02:22 · · · 0

Dziś rozpoczęło się doroczne święto graczy, czyli Electronic Entertainment Expo, w skrócie E3, targi trwające od 14. do 16. czerwca, których największą atrakcją są konferencje, często odbywające się nawet kilka dni wcześniej.

Kilka godzin temu skończyła się pierwsza prezentacja – EA Play, na której dowiedzieliśmy więcej na temat drugiej części Titanfalla, poznaliśmy przyszłość gier z uniwersum Star Wars, a także mogliśmy zobaczyć rozwój sportowych tytułów tworzonych przez Electronic Arts. Wisienką na torcie było zaprezentowanie 64-osobowej rozgrywki z Battlefield 1.

Titanfall 2

Sześć klas tytanów, tryb fabularny dla jednego gracza, lina z hakiem, która pozwala nam poruszać się jak w Wormsach, to tylko kilka nowości zauważonych w najnowszym zwiastunie. Premiera gry zapowiedziana jest na końcówkę października, czyli o wiele później niż przewidywany wcześniej termin w połowie wakacji.

Będzie to zdecydowanie usprawniona wersja poprzedniczki i bezpośredni konkurent futurystycznych odsłon Call of Duty.

FIFA 17: the Journey

Titanfall to nie jedyna gra, która w tym roku wzbogaci się o rozgrywkę fabularną – drugim tytułem jest FIFA 17, gdzie będziemy mogli wcielić się w postać Alexa Huntera, młodego aspirującego piłkarza. Jego losy śledzić będziemy także poza boiskiem!

Przyszłoroczna odsłona jest jak zawsze jeszcze lepsza od poprzedniczki, a wszystko dzięki rozwijającemu się silnikowi Frostbite.

Choć piłka kopana nie znajduje się w kręgu moich zainteresowań, muszę przyznać, że gra wygląda niezwykle kusząco.

Fe

Gdy w zeszłym roku na scenę E3 przed ogromną widownię wyszedł Martin Sahlin i łamiącym się głosem zaprezentował nam Unravel wraz z historią łapiącą za serce, wszyscy faktycznie się wczuliśmy. Dziś, gdy rok później, inna firma pod skrzydłami EA próbuje zrobić to samo, mam mieszane uczucia.

Zaprezentowany zwiastun jest ładny i ciekawy, trzymam kciuki, żeby był bardziej grą przygodową niż wyciskaczem łez, ale jak będzie, okaże się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Uniwersum Star Wars

Poza trzema grami z serii Star Wars, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, będziemy mieć parę nowych tytułów. Studio Visceral przygotowuje RPG (póki co wygląda genialnie), a Respawn FPS-a z nowymi bohaterami, a w obecnych już na rynku tytułach możemy spodziewać się pojawienia postaci z najnowszych filmów.

Battlefield 1

Zobaczyliśmy nowy zwiastun, prezentujący prawdziwą rozgrywkę, czyli wreszcie coś ponad wyreżyserowane scenki. Pierwsza myśl? Jest strasznie szybko! Wokół dzieje się naprawdę dużo i trochę ciężko się skupić, chociaż pewnie człowiek się szybko do tego przyzwyczai.

Możemy rzucić okiem na kampanię w kilku odsłonach, bo już przy ogłoszeniu samego tytułu potwierdzone były informacje na temat różnych historii, zamiast jednego dłuższego wątku, tak, byśmy mogli bliżej poznać strony konfliktu.

Zapowiedzi nowych tytułów to jednak nie wszystko.

EA spotkało się już z wieloma opiniami na temat swojego skupienia głównie na zarabianiu pieniędzy, co od kilku lat starają się naprawić. Darmowe dodatki, ciągłe aktualizacje do gier oraz dzisiejsze przekazanie miliona dolarów na cele charytatywne, mają przekonać nas, graczy, że wcale nie pieniądze są najważniejsze. To świetny ruch!

Całkiem niezły start targów, przed nami jeszcze sporo atrakcji – za niecałe dwie godziny swoją konferencję rozpocznie Bethesda, a po południu czeka nas prezentacja Microsoftu.

0

Angelika Borucka

Koduję, gram w gry i oglądam horrory. A do tego wszystkiego używam Windowsa.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o