iMagazine

Sony będzie sprzedawał tańsze telewizory 4K

28/06/2016, 12:25 · · · 2

Sony, nie czekając na targi IFA, prawdopodobnie jeszcze w lipcu zaprezentuje nową serię telewizorów 4K. Nowe modele XD70 i XD75 mają być tańsze od obecnych modeli. Zapowiada się najlepsza biznesowa decyzja Sony w ciągu ostatnich kilku lat.

Tegoroczny line-up Sony nieco rozczarowuje. Modele FullHD zostały pozbawione platformy Android TV, a przy tym wcale nie należą do tanich telewizorów. W serii 4K XD85 zastosowano bardzo średnią matrycę IPS. Natomiast model XD93 boryka się ze słabym podświetlaniem, pomimo tego, że Sony zastosowało tam własne, nowe rozwiązania. Najlepszym telewizorem jest 75-calowy gigant XD94 z diodami led umieszczonymi z tyłu. W dodatku telewizory Sony są droższe od tego, co oferuje konkurencja i trudno się nie oprzeć wrażeniu, że płacimy za logo.

sonyxd70-1

Teraz w ofercie ma pojawić się seria XD70, XD75 i XD80. XD80 zapewne nie wiele się będzie różnił od XD85. Natomiast X70D i X75D mają mieć prostszy desgin i znacznie atrakcyjniejszą cenę. Za wersję 65-calowa nie powinniśmy zapłacić więcej niż 10 tysięcy, model 55-calowy powinien kosztować poniżej 5 tysięcy, a około 4 tysięcy kosztować będzie wersja 49-calowa.

Topowy model XD93

Topowy model XD93

To wciąż ceny porównywalne z Samsungiem KS7000, posiadającym certyfikat UltraHD Premium, szybką matrycę, błyskawicznego Tizena i ponadnormatywną jasność przy wyświetlaniu obrazu HDR, a do tego wszystkiego dochodzi także świetna jakość wykonania. Znam jednak osoby, które wciąż są fanami marki Sony, mimo braku rewelacyjnych telewizorów od HX950 zaprezentowanego jesienią 2012 roku.

Przy takim progu cenowym wierzę w sukces sprzedażowy Sony. A to oznacza, że z telewizorami Sony nie pożegnamy się tak szybko. Japończycy mają świetne pomysły, jak np. system porządkowania kabli za telewizorem. Niestety efekt finalny rozczarowuje, szczególnie gdy spojrzymy na cenę. Nowe Bravie nie są złe, wręcz przeciwnie, ale są słabsze i droższe od konkurencyjnych modeli.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

steveminion napisał(a):

Naprawdę nie da się napisać tekstu bez wciskania do tego Samsunga?

Paweł Okopień napisał(a):

Zdecydowanie nie robię tego specjalnie jest to raczej naturalne, że porównuje produkt do lidera rynku. Staram się być jak najbardziej obiektywny w swej subiektywnej ocenie. Zwraca uwagę na problemy z jakimi boryka się Sony. Które właśnie zamierza wprowadzić do oferty swój najtańszy telewizor 4K, który wciąż będzie miał cenę na poziomie serii SUHD Samsunga. Chyba warto w tekstach mieć punkt odniesienia.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK