iMagazine

Evernote podnosi ceny Premium i ogranicza Basic

29/06/2016, 12:49 · · · 4

Wczoraj na swoim blogu CEO Evernote, Chris O’Neill, ogłosił nowe plany subskrypcji ich aplikacji do notatek. Podniesiono ceny pakietów Premium i Plus, a w pakiecie Basic wprowadzono ograniczenie tylko do dwóch urządzeń.

Nowe stawki wchodzą w życie już za 29 dni i będą wynosić odpowiednio: 69,99 USD dla konta Premium i 34,99 USD dla konta Plus. Konta Basic, jak wspomniałem wcześniej, zostało ograniczone do 2 urządzeń. Jedyny plus wprowadzanych zmian to udostępnienie opcji blokowania aplikacji na PIN dla darmowych kont. Ale podobne funkcje konkurencja ma od dawna.

Szczerze to strzał w stopę dla Evernote. Firma ma ostatnio spore problemy z utrzymaniem jednej osoby na fotelu CEO, zamknęła kilka aplikacji powiązanych z ich głównym produktem. Po podniesieniu cen i wprowadzeniu ograniczeń nie wzbudzają zaufania.

Godnymi uwagi alternatywami dla Evernote są: Apple Notes, Google Keep i Microsoft OneNote. Pierwsze dwa nie mają pełnego pokrycia funkcjonalności, więc nadają się dla osób szukających prostej aplikacji do notatek i nie posiadających ich zbyt dużo. Jeżeli jednak nasza biblioteka liczy się w setkach to polecam OneNote, który posiada wszystkie funkcje Evernote.

Taka mała ciekawostka, cena konta Premium będzie się pokrywać z ilością pieniędzy jakie trzeba wyłożyć na…Office 365 Personal.

źródłoBlog Evernote


Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

Teraz gdy Apple wprowadza dzielenie (udostępnianie do wspólnej edycji) notatek, to coraz mniej przemawia za Evernote

Sebastian Bagiński napisał(a):

Zabawni są… jeszcze więcej użytkowników ucieknie od nich.

Mariusz Piaścik napisał(a):

Nieźle ich porypało. Kto za tyle $ będzie chciał korzystać z tej usługi? Ja od dłuższego czasu używam zwykłych notatek Apple i to mi wystarcza.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK