iMagazine

Nvidia Shield TV teraz może więcej

30/06/2016, 09:44 · · · 2

Nvidia Shield TV wyrasta na najciekawsze urządzenie z Android TV. Konsola i Set-top-box w jednym od kilku dni jest dostępna w Polsce. A dzięki aktualizacji do wersji 3.2 zyskuje sporo możliwości. To prawdziwy kombajn multimedialny w rozsądnej cenie.

Najnowsza aktualizacja wprowadza do konsoli Shield obsługę HDR. Przede wszystkim w serwisie Netflix, ale w przyszłości również w grach. Oczywiście potrzebujemy do tego odpowiedniego telewizora, który zwykle też tego Netflixa posiada, dlatego ważniejsze jestu tutaj dalsze wspieranie HDR w pozostałych treściach. Obok tego Shield TV zyskał obsługę Dolby Atmos, a tym samym można odtwarzać takie pliki z Kodi, czy aplikacji Plex, która również pojawiła się w wersji 3.2.

Shield to także YouTube w 4K i 60 klatkach na sekundę oraz uniwersalne wyszukiwanie od teraz dostępne także z Netlixem i Spotify. Konsola zyskała usprawnienia kolorów, wygodne montowanie dysków sieciowych, dzielenie się plikami sposobem „drag-and-drop” z komputera, czy wreszcie wyłączenie telewizora z poziomu konsoli.

SHIELD-Accelerate_Your_NAS-1920x1080

Shield to najciekawsza alternatywa dla Apple TV i na chwile obecną oferuje więcej możliwości. Jeśli nie jesteście zakorzenieni w ekosystemie Apple’a, to wybór na chwilę obecną jest oczywisty. Jednocześnie cena Shield w podstawowej wersji to 899 złotych, a wciąż nie mamy do czynienia z pełnoprawną konsolą. Taniej kupimy leciwego Xboxa 360 lub PlayStation 3, które oferują wciąż setki ciekawych tytułów, a jesienią dostępny będzie Xbox One S nie tylko ze wsparciem dla 4K i HDR w multimediach, ale też odtwarzaczem UltraHD Blu-ray. Liczę też na to, że Apple wprowadzi rychło kolejną generacje Apple TV z dostępem do wyższej rozdzielczości.

Cieszy to, że Nvidia nie stoi w miejscu, nie ogląda się na Google’a i sama dodaje kolejne usprawnienia do Shield TV. To sprzęt nie dla wszystkich, ale jeśli ktoś poszukuje małej konsoli nie tylko z casualowymi grami oraz wygodnego odtwarzacza multimedialnego, to jest to świetne rozwiązanie.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

jakub napisał(a):

Mam już tą konsolkę prawie od roku, zawsze na topie i zostawia wszelkie pudełka TV daleko za sobą ;)

Po prawie rocznym użytkowaniu (korzystam najwięcej z kodi) uważam iż jest to najlepszy kombajn multimedialny do domu, a teraz jeszcze taka miła niespodzianka w postaci sporej aktualizacji. Brawo Nvidia !!!

Polecam kupować nawet w ciemno (teraz mają nawet promocję : w zestawie są dwa pady !)

kimi napisał(a):

A czy aplikacje typu ipla to chodzą na tym sprzęcie ?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK