iMagazine

iMag Weekly 9 z ważnymi informacjami

01/07/2016, 12:34 · · · 0

Trudno mi uwierzyć, że już zbliżamy się do okrągłej dziesiątki. Z trudem też patrzę na sumę słów, które zostały do tych dziewięciu wydań napisane: prawie 100 000! Sto tysięcy, czyli mniej więcej jeden „Hobbit”. To jednak tylko wisienka na torcie – z największym niedowierzaniem patrzę na liczbę subskrybentów, która sukcesywnie wzrasta. Dziękujemy Wam za zaufanie, głosowanie pod każdym tekstem za rodzajami wpisów, które Wam odpowiadają oraz przeciw tematom, które niekoniecznie Was interesują i za wsparcie dla całej redakcji. Robimy to wszystko dla Was.

Nowa seria okładek

Zapewne część z Was zauważyła, przeglądając okładki kolejnych wydań Weekly, że co cztery tygodnie zmieniamy ich styl. Jako że zaczęły się wakacje, to obecna seria prawdopodobnie będzie dłuższa, a na okładki będą trafiały ciekawe zdjęcia z wakacyjnych wojaży redaktorów, również polskich wojaży. Serię rozpoczynamy moim zdjęciem z 28 czerwca, sprzed trzech dni, z włoskiej Wenecji. Istotnym elementem na nim jest Basilica di Santa Maria della Salute oraz oczywiście Gran Canal. Zrobiłem je za pomocą Fuji X100T stojącego na statywie, z założonym filtrem NDx400, naświetlając scenę przez 125 sekund przy f/8 i ISO 200 (natywne dla X100T).

Ważne informacje

  1. Pamiętajcie, proszę, o oddawaniu głosów na „chcę więcej takich treści” lub „chcę mniej takich treści” pod każdym artykułem – pomaga nam to bardzo przygotowywać kolejne wydania i ogromnie cieszymy się z każdego głosu. Jeśli są tematy, które chcielibyście, żebyśmy poruszyli, to zapraszam do kontaktu bezpośrednio z autorami lub mailem na weekly@imagazine.pl.
  2. Od tego wydania dzięki magicznym sztuczkom webmasterki Angeliki spis treści każdego wydania będzie dostępny bez konieczności logowania się (i tym samym rejestrowania). Przypominam, że wgląd w pierwsze wydanie jest darmowy.
  3. Pamiętajcie też, proszę, że wykupując dostęp za 10 złotych (na miesiąc, czyli na cztery przyszłe wydania), otrzymujecie również dostęp do wszystkich archiwalnych numerów. Oczywiście zachęcamy Was do wykupienia rocznego dostępu. Chcemy, aby był to projekt rozwijany przez przynajmniej najbliższych kilka lat i zależy to tylko od Was.

W tym wydaniu

Dziewiąty numer Weekly rozpoczyna Maciek Skrzypczak artykułem na temat gry Sky Force Reloaded – muszę się z nim zmierzyć, bo już mnie ograł w Alto’s Adventure. Ania Gabryś powraca z siódmą częścią tematu tak potrzebnego we współczesnym świecie – kulturze w wydaniu „smart” – i tym razem na rożen wrzuca operę. Następnym tematem są zegarki, nad którymi ciekła mi ślinka w Wenecji w Officine Panerai – obiecałem sobie, że jak w końcu będzie okazja, to sprawię sobie prezent w tej włoskiej manufakturze. Kolejnym tematem są gry, które żywo pamiętam ze swojego dzieciństwa – Krzysiek Stambuła łączy przeszłość z przyszłością i wiąże całość za pomocą nostalgii. Nie ukrywam, że tęsknię za tymi grami, zdając sobie jednocześnie sprawę, że zniszczyłbym wspomnienia, gdybym dzisiaj do nich wrócił. Kolejny temat należy do Angeliki Boruckiej, w którym odkrywa serialowe wersje kultowych filmów (po cichu przyznam, że nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją – nie mówcie nikomu!). Weekly Chill Krzysztofa Kołacza wraca w tematyce sportowej dla odmiany, a Krzysiek składa Wam ciekawą propozycję. Następną pozycją w spisie treści jest ciąg dalszy serii o produktywności o Krzyśka Stambuły, od którego już się wiele nauczyłem i mam nadzieję, że to się szybko nie skończy. Zaraz po nim znajdziecie mój felieton na temat finału szóstego sezonu „Gry o tron” – poruszam temat Jona Snowa oraz wylewam żal na kretyńską, moim zdaniem, zagrywkę twórców serialu. Norbert Cała wraca serią na temat sportu, do której nadal się nie mogę przyzwyczaić, a zaraz po nim możecie przeczytać o moim obecnym systemie backupów moich danych i zdjęć. Na deser pozostał jeszcze felieton Krzyśka Kołacza pt. „Betonowy Świat”, pasjonujące notatniki Angeliki (tym razem z Kickstartera) oraz czwarta część mojego „Przeglądu”.

Miłego weekendu!

Dołącz do iMag Weekly

lub przejdź bezpośrednio do

iMag Weekly – Wydanie 9

 


Co o nas mówią?

„Mistrzostwo! Uwielbiam czytać artykuły, które pisane
są przez ludzi z pasją. Tu wszystkie takie są.”
Wojtek Czerny

„Świetny tygodnik. Trzymajcie tę konwencję. Mniej sprzętowo, więcej użytkowo.”
MarbiCo

„Po 2 tygodniach w strefie Edge powróciłem do strefy mobilności. A tu taka niespodzianka @iMagWeekly. Pobieram i konsumuje. Mniam…”
Mchmieloo

„Genialny artykuł na temat pisania… świetny – za ten tekst dałbym dychę, oraz dużo słabszy… ;-) [przyp. red. słowa skierowane do mnie]… ale fajny tekst gdzie opisujesz swój workflow zdjęciowy…”
Adalbert Freeman


FAQ

Czy mogę najpierw zobaczyć, za co płacę?

Tak, oczywiście! Pierwsze wydanie iMag Weekly jest dostępne za darmo, a spis treści każdego wydania jest dostępny – wystarczy wejść do dowolnego wydania. Udostępniliśmy też specjalnie wydanie darmowe tutaj.

Jak uzyskać dostęp do archiwum iMag Weekly?

Aby uzyskać dostęp do archiwum, należy:

Ile kosztuje dostęp?

Możesz wykupić „dożywotni” dostęp1 za 60 PLN.

Do których wydań otrzymam dostęp po wykupieniu dostępu?

Po wykupieniu dostępu otrzymasz możliwość czytania wszystkich archiwalnych numerów oraz tych, które pojawią się do dnia 27/01/2017.

Wykupiłem dostęp. Jak mogą zacząć czytać iMag Weekly?

Zaloguj się na swoje konto (ikona ludzika w menu), a następnie wejdź na spis wydań iMag Weekly, żeby zacząć czytać.

W jakiej formie mogę pobrać iMag Weekly?

iMag Weekly możesz czytać na naszej stronie za pomocą przeglądarki internetowej. Projekt powstał z założenia jako projekt webowy, a więc jest dostępny w każdej chwili na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową, niezależnie od platformy. W tej chwili nie udostępniamy magazynu w aplikacji, ani wersji PDF i nie przewidujemy tego w najbliższej przyszłości.

Czy mogę się skontaktować, jeśli mam jakieś uwagi lub pomysły?

Tak. Zapraszamy do kontaktu mailem na adres weekly@imagazine.pl, na Twitterze @iMagWeekly lub na naszym Facebooku – te dwa pierwsze obsługiwane są w pierwszej kolejności.

Czy wystarczy raz wykupić dostęp?

Tak.

Gdzie mogę zresetować swoje hasło?

Wystarczy udać się na tę stronę, lub kliknąć w ikonkę ludzika w naszym menu.

Dołącz do iMag Weekly

  1. Będzie działał tak długo, dopóki będzie istniał iMagazine – wierzymy, że bardzo długo.
0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o