iMagazine

Koniec nieoficjalnego Apple Pay w Polsce

02/07/2016, 22:21 · · · 25

Kilka tygodni temu napisaliśmy o sposobie na nieoficjalne korzystanie z Apple Pay w Polsce. Wszystko odbywało się za pomocą brytyjskiego serwisu Boon. Dziś dość przypadkowo dotarła do mnie informacja, że to się zmienia i serwis nie będzie akceptował doładowania wirtualnej karty z kart wydanych w innych krajach niż te, w których działa Boon. Dotychczas zgromadzone środki można nadal wykorzystać; niestety mam tam tylko £50. Nie do końca wiadomo, dlaczego firma decyduje się na taki ruch. Apple Pay działa oficjalnie w Wielkiej Brytanii i działanie Boon było ewidentnie nastawione tylko na kraje, w których nie ma dostępu do tej usługi. Musiała więc tu zadziałać inna siła, czytaj prawdopodobnie Apple. Teraz możemy gdybać, czy to dlatego, że za chwilę Apple Pay będzie oficjalnie w Polsce lub coś całkiem odwrotnego.

Pełna treść maila którego otrzymał @Applekrk od pomocy serwisu Boon.

We want to inform about important changes with our services.  Due to new security restrictions and to make sure to provide a safe product solution to our users, it is temporarily only possible to use boon. With a credit card that comes from countries where boon is already officially launched.

boon. is not officially launched in Poland as of yet. Therefore, you will not be able anymore to top up your account with a credit card issued in Poland.

If this means you will no longer wish to continue using boon. please let us know. We will then inform the respective department accordingly.

Please note that it is still possible for you to use the app to spend the funds that you currently have available.

Should you have further questions, please do not hesitate to contact us by replying directly to this email, including our original email and your ticket number.

źródło@Applekrk

25

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

25
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Stanisław Olszakkaefpe@OrlowskiiKrzysztof Kwiatkowskimmdl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obsERwator
Gość
obsERwator

Szkoda ; Przyzwyczailem sie do poruszania bez portfela

Piotr
Gość
Piotr

Tymczasem Android Pay trafi do Polski na dniach

Norbert Cała
Gość

Apple Pay też/może

mmdl
Gość
mmdl

:)

daszek
Gość
daszek

Tak z ciekawości… gdzie w PL używaliście tego „nieoficjalnego” Apple Pay?

Norbert Cała
Gość

W każdym terminalu kart obsługującym płatności zbliżeniowe

Marek Popynek
Gość
Marek Popynek
adriank1410
Gość

No nieeeee. A było już tak pięknie :( Mam nadzieję, że to oznacza przymiarkę do oficjalnego Apple Pay w Polsce, bo jak nie to kicha.

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Ja podejrzewam , ze Polaczki zakładali non stop konta i chcieli te 5£, a może faktycznie przymiarka do Apple Pay w Polsce.

Dominik Łada
Gość

raczej to pierwsze, może nie non stop, ale Boon zorientował się, że ma zbyt wielu klientów spoza UK…

Norbert Cała
Gość

Ale oni byli nastawieni na działanie poza UK bo w UK oficjalnie jest AP więc taka zabawa nie ma sensu

Applekrk
Gość
Applekrk

No właśnie i to mnie dziwi.. Jaki normalny człowiek korzysta z Boon i płaci prowizje jak ma darmowe Apple Pay w Kraju. Coś tu ewidentnie śmierdzi, albo pachnie :P

Dominik Łada
Gość

I tak i nie, bo niektórzy tak jak w PL nie chcą mieć podłączonej swojej karty do wszystkich elektronicznych usług i szukają prepaid/innych rozwiązań tak jak to było z CardEasy

adriank1410
Gość

Sprawdzałem na początku testowania tej usługi i nie da się założyć dwóch kont na tym samym urządzeniu, bo wywala error, po prostu rejestracja następnego konta nie przechodzi. Więc tutaj „Polaczki” nie miały szansy nic dostać (i słusznie). Obstawiam, że Apple wkroczyło, bo jak to tak. Jeśli tak, to mam nadzieję, że po skali zrozumieli, że jednak Apple Pay w Polsce ma sens. Jeśli to nie z powodu Apple, to hmm, przykro, że Boon się tak zachował, bo to była jedyna opcja na korzystanie z tej funkcji u nas (i nie tylko u nas przecież). Czas się odzwyczaić niestety od tej wygody…

Applekrk
Gość
Applekrk

Tym bardziej jest to dziwne zachowanie. Jeśli Polaczki nie mogli założyć 2 konta np to nie wiek co mogło być powodem…Oby było to Apple Pay

@Orlowskii
Gość
@Orlowskii

Odezwali sie znawcy dot. „Polaczkow” i dzialania aplikacji… jasne ze sie da zrobic kolejne konto… Wystarczylo usunac i zainstalowac of poczatku apke.

Applekrk
Gość
Applekrk

Probowalem nie da sie założyć 2 konta. Sprawdź

@Orlowskii
Gość
@Orlowskii

Da sie…

@Orlowskii
Gość
@Orlowskii

jasne, ze sie da, mowie kolejny raz

Krzysztof Kwiatkowski
Gość
Krzysztof Kwiatkowski

Apple Pay w Polsce? Jeszcze długo nie, tak samo jak i sklep apple, marginalny udział w rynku i wprowadzenie usługi czy reprezentacyjnego sklepu dla garstki ludzi. Apple na pewno tego nie zrobi. Polska dla apple jest rynkiem o dochodach liczonych w częściach procenta jest rynkiem nie wartym zainteresowania.

Norbert Cała
Gość

Mylisz się

kaefpe
Gość

Nie masz racji. Jeżeli będzie zainteresowanie wielu banków na naszym rynku bo jak wiadomo infrastruktura u nas jest i to b.dobra, to Apple na bank nie będzie mówiło nie – dla nich to czysty zysk, a przecież nic poza dodaniem banków do swojego systemu robić nie muszą.

Druga kwestia to że są w PL banki zagraniczne(Europejskie), które mogą negocjować z Apple wprowadzenie „globalne” ich płatności, tj. dla wszystkich swoich banków w kilku krajach jednocześnie.

Stanisław Olszak
Gość
Stanisław Olszak

Najbardziej boli fakt, że cała ta ciężka i skomplikowana procedura instalowania, łączenia autoryzacji itd poszła na marne… Oby to był znak, że Apple Pay pojawi się w Polsce już niebawem :)