iMagazine

iPhone 7 ma rzekomo mieć 32 GB w podstawie, ale czy to coś zmieni?

06/07/2016, 09:35 · · · 17

Plotki z ostatnich paru tygodni, z różnych źródeł, wspominają o tym, że podstawą w iPhone’ie 7 będzie pamięć flash o pojemności 32 GB, do której dołączą wersje 128 i 256 GB. To pojemności obecnie oferowane przez oba rozmiary iPadów Pro.

Na obecną chwilę wykorzystuję około 55 GB i mam około 10 GB wolnej przestrzeni.

Nie mieszczę się w 16 GB od dawna. Gdybym musiał, to mógłbym to zrobić, ale łatwo by nie było. Przede wszystkim, prawdopodobnie musiałbym zupełnie wyłączyć iCloud Photo Library – mam tam bodajże z 30 tys. zdjęć, a miniaturki zajmują na tyle dużo miejsca, że byłoby ciasno. To z kolei spowodowałoby konieczność wrócenia do nawyku podłączania iPhone’a do komputera, aby pobrać zdjęcia z niego i dodać je do Photos. Zdjęcia, do których nie miałbym potem dostępu z poziomu iPhone’a, chyba że zdecydowałbym się na ręczną synchronizację wybranych wydarzeń. Rozwiązaniem mogłoby być przerzucenie się na rozwiązania konkurencji, dzięki któremu miałbym dostęp do zdjęć przez WWW albo aplikację, ale wtedy straciłbym wszystkie „bajery” z Photos, w tym nadchodzące nowości w iOS 10. To jednak nie wszystko – same pobrane odcinki podcastów, które obecnie słucham, zajmują kilka gigabajtów. Prawdopodobnie musiałbym je usunąć i dociągać w razie potrzeby. Podobnych ograniczeń byłoby więcej – na obecną chwilę wykorzystuję około 55 GB i mam około 10 GB wolnej przestrzeni (zgodnie z informacją w zakładce Ogólne → About w Ustawieniach).

Podniesienie podstawowej pojemności do 32 GB nic dla mnie nie zmienia. Natomiast, jeśli plotki się potwierdzą, to za tą samą kwotę otrzymam dodatkowe 64 GB przestrzeni, bo będę „zmuszony” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) wziąć model 128 GB. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie jestem „normalnym” użytkownikiem, a większość osób korzystających z wersji 16 GB ucieszy się na tę wiadomość.

A jak jest z Wami? Korzystacie z 16-tki i chętnie skoczycie na 32 czy cofniecie się z 64 na nową podstawę? A może od razu na 256?


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

kwawer napisał(a):

Ah te tytuły artykułów. Tytuł ogólny a w artykule redaktor wylewa swoje osobiste żale na temat tej sytuacji. W takim wypadku tytuł powinien być również spersonalizowany: „iPhone 7 ma rzekomo mieć 32 GB w podstawie, ale czy to coś dla mnie zmieni?” niby dwa dodatkowe słowa o bardziej ukierunkowują użytkownika co może znaleźć w środku.

Moridin napisał(a):

Za długi się wtedy robił. Nie wylewa też żalu.

kwawer napisał(a):

„Nie mieszczę się w 16 GB od dawna. Gdybym musiał …” to ewidentnie jest osobiste odczucie, z którym ktoś może się zgadzać lub nie.

Moridin napisał(a):

Nie napisałem, że nie są to osobiste odczucia. :)

Stanisław Olszak napisał(a):

No niestety, z braku wersji 32 GB dotychczas nauczyłem się żyć z 64 GB, więc wprowadzenie 32 GB rzeczywiście niewiele tu zmienia ;)

bartekchyba napisał(a):

Dla mnie 16 była za mała, z braku 32 mam 64 – wprowadzenie 32 w podstawowej wersji to dla mnie super informacja.

Moridin napisał(a):

Właśnie zastanawiałem się ilu osób wróci z 64 do 32…

Jan47 napisał(a):

U mnie podobnie, większość z 64 stoi pusta. Nie bardzo nawet wiem czym to mógłbym zapchać 😜

Mariusz Piaścik napisał(a):

Ja w tej chwili zajęte mam 22 GB, wiec w sumie zmieściłbym się w 32 :D

Pawciu napisał(a):

Oczywiście, że bardzo dużo to zmieni. Przecież większość kupuje wersję 16GB. Ja ostatnią 32GB kupiłem w wersji 4S. Później już tylko 16GB ze względów finansowych.
Jest mało miejsca, robi się ciasno, ale jakoś daję radę. Teraz dostaniemy prawie 2,4x więcej miejsca na wszystko. Obecnie mamy niecałe 12GB na dane, a będziemy mieli niecałe 28GB na dane. To bardzo duża różnica. W zupełności wystarczy na mnóstwo apek, zdjęć i filmów.

Biblioteki iCloud nie używam, nie chcę wszystkiego mieć w komórce. Często pokazuję jakieś zdjęcia daję do ręki telefon, ktoś ogląda i zawsze przesunie o jedno za daleko, żeby zobaczyć, że to już było ostatnie z serii.
Wielu zdjęć nie chcę pokazywać i usuwam je z telefonu, ale mam je u siebie w komputerze poprzez import ze strumienia zdjęć.

WIN10 napisał(a):

16, czy 32 bez różnicy – za mało. 128 w cenie 64 przyjmę z godnością. ;)

Blake napisał(a):

Jakoś się mieszczę na 16 GB ale łatwo nie jest, dlatego też wolał bym 32 GB :-).

Naughtydog napisał(a):

128 GB jako drugi próg pamięci w tej samej cenie co obecnie 64 GB… będzie git 👍

dRoplet napisał(a):

od 6tki począwszy mam 128GB – nie zamierzam nic zmieniać…

PolskiPL napisał(a):

128 będzie idealnie :)

Alek Kras napisał(a):

Posiadam wersje 16GB i w zupełności mi wystarcza. Do muzyki której zazwyczaj mam dużo, zacząłem używać streamingu, a w pamięci telefonu mam tylko kilka albumów więc to dla mnie duża oszczędność miejsca. Aplikacje mam wszystkie jakie potrzebuje – social media, dwie gry, kilka do obróbki zdjęć i kilka do organizacji czasu. Zdjęcia synchronizuje z iCloud i Zdjęcia Google ale przechowuje je jednocześnie w pamięci telefonu. Robię dużo zdjęć ale potem dokonuje selekcji i w pamięci telefonu zostawiam te najlepsze, reszta zostaje w chmurze od Google. Co do nagrywania filmów to tutaj trzeba się trochę gimnastykować, więc na potrzeby nagrania filmu usuwam gry lub muzykę z trybu offline a po nagraniu wideo ląduje w komputerze po czym kasuje je z iPhone’a i wszystko wraca do stanu pierwotnego. Na co dzień mam do dyspozycji wolne 4-5 GB miejsca, nigdy w sumie nie dobiłem do krytycznego punktu (pomijając nagrywanie filmów) i taka ilość miejsca na dysku wydaje mi się zupełnie wystarczająca dla przeciętnego użytkownika ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK