iMagazine

Jak działa i jakie ma wymagania Auto Unlock w macOS Sierra?

08/07/2016, 13:26 · · · 5

Podczas WWDC 2016 został zaprezentowany Auto Unlock – funkcja umożliwiająca zalogowanie się do naszego Maca bez konieczności podawania hasła, pod warunkiem, że na nadgarstku mamy Apple Watcha. Ma ona jednak pewne ograniczenia…

Wymagania sprzętowe

Release notes w becie macOS Sierra podpowiadają, że wymagany jest Mac z 2013 roku lub nowszy, pomimo że były starsze modele wyposażone w BT 4.0. Apple nie tłumaczy, dlaczego tak jest i obecnie nie wiadomo, czy to się zmieni w przyszłości.

Apple Watch musi mieć też uruchomiony kod PIN.

Wymagania programowe

Auto Unlock wymaga bet deweloperskich, a nie publicznych (na obecną chwilę):

  • macOS Sierra – beta 2 dla deweloperów
  • iOS 10 – beta 2 dla deweloperów
  • watchOS 3 – beta 2 dla deweloperów
  • uruchomione 2FA na koncie iCloud (chodzi o dwuskładnikowe uwierzytelnianie, a nie starsze dwuetapowe uwierzytelnianie – istotna różnica wbrew pozorom)

Uwaga – Są jakieś problemy z 2FA na kontach deweloperskich korzystających z bety; użytkownicy zgłaszają przypadki zablokowania ich.

Następnie należy wejść do Preferencji Systemowych macOS Sierra, do zakładki Bezpieczeństwo i Prywatność, gdzie powinna się pojawić funkcja Auto Unlock. Jeśli jej nie ma od razu, to dajcie jej kilkanaście minut. Po jej włączeniu, wszystko powinno działać, oczywiście pod warunkiem, że Apple Watcha macie na nadgarstku i jest on odblokowany.

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kryspin PisłowiczTomasz SawkoApplekrkMariusz Piaścikrybak17 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rybak17
Gość
rybak17

Olali głównie modele z 2012 roku. Szkoda.

Mariusz Piaścik
Gość

Problemów jest więcej. Ja opcji w ustawieniach nie miałem cały wieczór – pojawiła się po kilku godzinach. Samo odblokowywanie działa szybko, chociaż zdarzają się problemy po wybudzeniu maca za snu po kilku godzinach – niby pojawia się komunikat: „odblokowuję komputer przy użyciu Apple Watch”, ale nic się nie dzieje. Nie wiem, czy nie muszę odinstalować MacID. Może wzajemnie się zakłócają. Poza tym brakuje mi trochę funkcjonalności z MacID…

Applekrk
Gość
Applekrk

Zrobiłem sobie to samo z MacId :) tylko, że z Iphonem :)

Tomasz Sawko
Gość

U mnie niestety działało tylko przez jeden dzień. Teraz za każdym razem przy wybudzaniu MacBooka pokazuję się info, że trwa odblokowywanie, po czym komunikat znika i pojawia się standardowe okienko do wpisania hasła.

Wyłączałem i włączałem ponownie tę funkcję. Restartowałęm kompa. I nic.

Ktoś tak miał, albo ma pomysł jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Kryspin Pisłowicz
Gość
Kryspin Pisłowicz

Ja robię autounlock Iphonem SE. Wymagana apka Naer Lock zainstalowana na macbooku i iPhonie. Działa super.