iMagazine

Wyłączamy komunikat Time Machine

10/07/2016, 21:26 · · · 8

Kiedy do Maca podłączamy nowy dysk lub też formatujemy jakiś starszy, pojawia się komunikat od aplikacji Time Machine z pytaniem, czy chcemy użyć tego dysku do zapisania na nim kopii zapasowej systemu. Jeśli nas denerwuje, to możemy je wyłączyć.

Wspomniany przeze mnie komunikat wygląda tak jak ten poniższy:

Jeśli na przykład „żonglujemy” dużą ilością nowych dysków, każdorazowe pojawianie się tego komunikatu może przeszkadzać. Całe szczęście można wyłączyć ten komunikat (tylko komunikat, a nie całe Time Machine) z pomocą Terminala, gdy wpiszemy poniższe polecenie:

Od tego momentu komunikat Time Machine nie będzie się pojawiał. Gdybyśmy jednak chcieli go przywrócić, to również wystarczy jedna komenda:

Źródło OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

kaefpe napisał(a):

Powiedz lepiej jak wyłączyć proces „gamed” w OSX, bo ciągle coś wysyła do Apple ;/

bad-badger napisał(a):

Lepiej późno niż wcale:
launchctl unload -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.gamed.plist

kaefpe napisał(a):

Nie działa. Zainstaluj sobie littlesnitch, odpal w/w komendę i zrób reset systemu. Zobaczysz że gamed nadal chce wysyłać dane do Apple ;)

bad-badger napisał(a):

U mnie działa, nie mam już od dawna takiego procesu w monitorze aktywności ani w Little Snitch. Po restarcie działa jak najbardziej. Komenda -w to write, więc działa na stałe. Może spróbuj z sudo na początku linii, ale u mnie działa bez. El Capitan.

kaefpe napisał(a):

Proszę – potwierdzenie że jest „wyłączony” + screen z Activity po restarcie komputera ;)

bad-badger napisał(a):

Tu masz moje screeny po restarcie :)
To może jeszcze wyłącz game controller. Ja wyłączam oba te procesy zaraz po czystej instalacji i nigdy nie miałem problemu, żeby nie działało.

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.GameController.gamecontrollerd.plist

kaefpe napisał(a):

I prawdopodobnie dlatego u Ciebie działa ;P bo masz wyłączone System Integrity Protection.

bad-badger napisał(a):

Chyba można wyłączyć SIP chwilowo (z partycji recovery trzeba) potem wyrzucić czy tam zmienić co się chce (np. ten gamed), a potem można znów włączyć. Ale jak masz Little Snitcha to blokuj i tyle :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK