iMagazine

Netflix w polskich złotych zamiast euro

13/07/2016, 10:46 · · · 7

Netflixa opłacałem jak nie był dostępny w Polsce i po krótkiej przerwie wznowiłem subskrypcję, jak tylko pojawił się w Polsce. Zamiast płacić w dolarach, zacząłem płacić w euro. Zdecydowałem się na pakiet HD obejmujący dwa urządzenia oraz jakość 1080p za 9,99 EUR. Opcjonalnie dostępne były jeszcze plany SD (1 urządzenie) za 7,99 EUR lub UltraHD (4 urządzenia) za 11,99 EUR. Dzisiaj otrzymałem maila, że od następnego okresu rozliczeniowego będę obciążany w polskich złotych.

Netflix-EUR-na-PLN

Dnia 11/8/2016 moja karta zostanie obciążona kwotą 43 PLN zamiast 9,99 EUR. Netflix stosuje wyjątkowo korzystny kurs przy przeliczaniu cen – dzisiaj euro kosztuje średnio 4,4 PLN – który jest prawdopodobnie atrakcyjniejszy niż ten oferowany przez MasterCarda lub VISA.

Plany

EUR PLN
1 ekran (SD) 7,99 34
2 ekrany (HD) 9,99 43
4 ekrany (UHD) 11,99 52

Proszę o potwierdzenie ceny w PLN od osoby płacącej za 1 ekran – wartość w tabeli zaokrągliłem do góry po przeliczeniu po kursie 4,3.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Kamil Steć napisał(a):

A ja dzielę konto z kolegą z Niemiec i płacimy 9€ a nie 10, za plan HD..

Jacek Sklepowicz napisał(a):

opcja podstawowa jest za 34 PLN/m

blablablablaniewazneitakdisqus napisał(a):

Żenujący jest ten e-mail – po angielsku, że w PLN będzie płacił. Masakra, tak ciężko zatrudnić kogoś od polskiej wersji językowej interfejsu i otoczki biznesowej?
Cena w ojro tak nie straszyła, 40-50zł to już jednak inaczej wygląda niż 9-10 (mimo, iż w ojro). Generalnie i tak trochę za drogo, odrobinę. No i oferta do kitu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK