iMagazine

Netflix w polskich złotych zamiast euro

13/07/2016, 10:46 · · · 7

Netflixa opłacałem jak nie był dostępny w Polsce i po krótkiej przerwie wznowiłem subskrypcję, jak tylko pojawił się w Polsce. Zamiast płacić w dolarach, zacząłem płacić w euro. Zdecydowałem się na pakiet HD obejmujący dwa urządzenia oraz jakość 1080p za 9,99 EUR. Opcjonalnie dostępne były jeszcze plany SD (1 urządzenie) za 7,99 EUR lub UltraHD (4 urządzenia) za 11,99 EUR. Dzisiaj otrzymałem maila, że od następnego okresu rozliczeniowego będę obciążany w polskich złotych.

Netflix-EUR-na-PLN

Dnia 11/8/2016 moja karta zostanie obciążona kwotą 43 PLN zamiast 9,99 EUR. Netflix stosuje wyjątkowo korzystny kurs przy przeliczaniu cen – dzisiaj euro kosztuje średnio 4,4 PLN – który jest prawdopodobnie atrakcyjniejszy niż ten oferowany przez MasterCarda lub VISA.

Plany

EUR PLN
1 ekran (SD) 7,99 34
2 ekrany (HD) 9,99 43
4 ekrany (UHD) 11,99 52

Proszę o potwierdzenie ceny w PLN od osoby płacącej za 1 ekran – wartość w tabeli zaokrągliłem do góry po przeliczeniu po kursie 4,3.

7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
blablablablaniewazneitakdisqusJacek SklepowiczKamil Steć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Steć
Gość

A ja dzielę konto z kolegą z Niemiec i płacimy 9€ a nie 10, za plan HD..

Jacek Sklepowicz
Gość
Jacek Sklepowicz

opcja podstawowa jest za 34 PLN/m

blablablablaniewazneitakdisqus
Gość
blablablablaniewazneitakdisqus

Żenujący jest ten e-mail – po angielsku, że w PLN będzie płacił. Masakra, tak ciężko zatrudnić kogoś od polskiej wersji językowej interfejsu i otoczki biznesowej?
Cena w ojro tak nie straszyła, 40-50zł to już jednak inaczej wygląda niż 9-10 (mimo, iż w ojro). Generalnie i tak trochę za drogo, odrobinę. No i oferta do kitu.