iMagazine

Nest przedstawia Cam Outdoor

14/07/2016, 21:45 · · · 4

Nest to jedna z moich ulubionych firm. Producent świetnego Nest Thermostat, założony przez Tony Fadella czyli ojca iPoda, kupiony potem przez Google. Od tego momentu zaczęło się mówić o tym, że Google na pewno zabije Nesta. Ja w sumie uważałem dość podobnie, tymczasem po niedawno pokazanej nowej generacji Nest Thermostat, kamerce do monitoringu pomieszczeń teraz dostajemy zapowiedź kamery zewnętrznej. Pre-ordery na kamerę wystartowały w dniu dzisiejszym. Jeśli zamówimy ją dziś, to otrzymamy ją za trzy miesiące, a cena jaką musimy zapłacić to 199$.

Zewnętrznych kamer do monitoringu jest ciągle bardzo mało na rynku, a jeśli są, to zazwyczaj przemysłowe, które wymagają skomplikowanych instalacji. Jedyną inną, podobną konstrukcją jest Netatmo Presence, która także pojawi się na ryku we wrześniu. Kamerę podpinamy do naszej sieci Wi-Fi i konfigurujemy w aplikacji na iPhone’ie. Nagrywa obraz 1080p HD i ma szerokokątny obiektyw z polem widzenia 130°. W nocy widzenie wspomagane jest 8 diodami emitującymi światło podczerwone. Oczywiście jak przystało na kamerę zewnętrzną, jest wodo- i brudoodporna, spełniając przy tym standard IP65. Zakres temperatur w jakich może pracować to od -20 do 40°C.

Obraz z kamery można oglądać na żywo, można też dostawać powiadomienia o wykryciu ruchu i wtedy przełączyć się na oglądanie, można wreszcie wykupić abonament miesięczny za 10$ i zagwarantować sobie przechowywanie nagrań do miesiąca wstecz. Ciekawą możliwością jest zwrotny kanał audio, czyli będąc w pracy możemy powiedzieć do kuriera, żeby przesyłkę zostawił pod drzwiami.

Na koniec zostawiłem sobie to co widzicie na początku… Ta kamera, podobnie jak inne produkty Nesta, jest po prostu śliczna. Ona się prosi – zainstaluj mnie na ścianie. Niestety, pewnie jak inne produkty, Nest nie będzie oficjalnie dostępna w Polsce, a bardzo szkoda.

4

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
EricDominik ŁadazonatyidzieciatyRed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Red
Gość
Red

Niestety ten kabel psuje wszystko :(

Dominik Łada
Gość

Dokładnie…też coś mi nie pasuje tutaj na zdjęciu…WTF??? Widać od razu, że z Nesta odszedł/został usunięty* (niepotrzebne skreślić) Tony Fadell…

zonatyidzieciaty
Gość

10$ za nagrania 10 dni wstecz i 30$ za 30 dni wstecz. Kabel z elementami mocującymi reklamowany jest jako element zabezpieczający przed kradzieżą

Eric
Gość
Eric

Bardzo ładna ta kamerka jak termostat nest. Przewód zasilania pewnie w ścianie można schować, ale płacenie za nagrywanie w chmurze jest słabe. Zreszta w Polsce i tak się nie da wykupić subskrypcji. Ja osobiście pójdę w kierunku Netatmo Presence. Wydaje się być idealna z prostym montażem tylko…..jest paskudna🤦🏻‍♂️. No cóż jak widać wszystkiego nie można mieć.