iMagazine

Widok „Lat” w Photos dla iOS i Mac wspiera tylko 7 krajów

20/07/2016, 10:57 · · · 5

Od ponad rok zastanawiałem się (jak debil, zaraz wytłumaczę) dlaczego w widoku „Lat/Years” w Photos dla Mac i iOS nie wyświetlają mi się kraje, w których byłem w 2015 roku. Pamiętam, jak pomyślałem, że poczekam do 2016, aby zobaczyć czy mi wtedy nie wskoczą. Nie wskoczyły… więc napisałem do @AppleSupport. Nie wiem dlaczego akurat wczoraj – może przez to, że restore’owałem iPhone’a, ale mogłem to zrobić już dawno… Powinienem był to zrobić już dawno.

Nie bez powodu noszę ze sobą GPS data loggera – chcę mieć lokalizację wykonanych zdjęć, aby móc do nich w przyszłości wracać. Nie wyobrażam sobie dzisiaj fotografii bez współrzędnych geograficznych w EXIF-ie każdego mojego zdjęcia – prawie każdego.

Photos-for-iOS-year-view-1400px-hero

Photos dla Mac i iOS, w widoku „Lat” w zakładce „Zdjęcia”, pokazuje gdzie byłem w poszczególnych latach. To bardzo przydatna funkcja i trochę żałuję, że nie mogę wyświetlić wszystkich swoich zdjęć na mapie w ten sposób, ale tymczasem specjalnie tego nie potrzebuję. Jak widać powyżej, w 2015 roku nie pojawiła się lista krajów i nie ma możliwości obejrzenia ich na mapie. Co ciekawe, jak wejdę do widoku „Kolekcji” w 2015 roku, czyli o jeden poziom niżej, w którym widać poszczególne daty, to dane z GPS są już pokazywane.

Wczoraj wieczorem, Apple Support na Twitterze poprosił mnie o podanie numeru telefonu, aby mogli do mnie zadzwonić. Poprosiłem o telefon dzisiaj rano i niedawno zakończyłem rozmowę z przemiłym konsultantem. Okazuje się, że jeśli w danym roku odwiedziliśmy więcej niż siedem krajów, to Photos nie pokazuje ich listy i nie umożliwia obejrzenia ich na mapie. Policzyłem i zgadza się – było ich osiem lub dziewięć. Konsultant ponadto zachęcił mnie do zgłoszenia swojego problemu do Apple poprzez odpowiedni formularz na temat iClouda, aby liczba krajów została rozszerzona.

Tak też zrobiłem i przy okazji dowiedziałem się, że jestem drugą (!!!) osobą, która informuje firmę o tej sprawie. DRUGĄ?!! Muszę zacząć zgłaszać wszelkie uwagi znacznie częściej… bo tak wszyscy dziwimy się, że nie ma reakcji na pewne rzeczy, ale jak może być, jeśli nikt o nich nie wie?

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Moridinmatipl@gracjangkMarek Grochocki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Grochocki
Gość
Marek Grochocki

W temacie pobocznym, jako to logger GPS? Bo mój ma juz poważne problemy z softem, a widzę, że obecnie prawie ta kategoria sprzętu zanikła.

Moridin
Gość

AMOD AGL3080 używam. Żadnego softu – komputer widzi go jako pendrive.

Marek Grochocki
Gość
Marek Grochocki

To podobnie stary model, co mój, tylko nie mam dostępu w taki sposób do danych.
Chyba też jest już praktycznie niedostępny.

@gracjangk
Gość

> Muszę zacząć zgłaszać wszelkie uwagi znacznie częściej… bo tak wszyscy dziwimy się, że nie ma reakcji na pewne rzeczy, ale jak może być, jeśli nikt o nich nie wie?

Sedno większości bugów, które utrzymują się przez kilka aktualizacji.

matipl
Gość

„Okazuje się, że jeśli w danym roku odwiedziliśmy więcej niż siedem krajów, to Photos nie pokazuje ich listy i nie umożliwia obejrzenia ich na mapie.”

ROTFL. To się programiści popisali :D

BTW: „Od ponad rok zastanawiałem się”
roku*