iMagazine

HK Center

Bob Mansfield wraca do Apple by pracować nad samochodem

27/07/2016, 09:00 · · · 1

Bob Mansfield powrócił na stałe do Apple i nadzoruje Projekt Titan. Jeden z najbardziej doświadczonych inżynierów firmy ma zajmować się przygotowaniem autonomicznego samochodu. Jednak równie dobrze Mansfield może pracować dla Apple’a nad nowymi komputerami.

Wedle doniesień Wall Street Journal, Bom Mansfield znów wrócił do codziennych obowiązków w firmie. Dziennikarze donoszą, że odpowiada on teraz za projekt samochodu Apple’a, który swoją rzekomą premierę miałby mieć w 2020 lub 2021 roku. Masfield ma teraz dowodzić tym projektem i to jemu raportują wszyscy wyżsi menadżerowie skupieni na tworzeniu samochodu.

Bob Mansfield

Informacja ta jest dość ciekawa i nastraja optymistycznie jeśli chodzi o kolejne produkty Apple’a. Bob Mansfield pracował w Apple od 1999 roku odpowiadał za powstanie MacBooka Air, serii iMac, a także iPada. Na koniec swej kariery w Apple w 2013 roku pełnił rolę wiceprezesa ds. Technologii. Opuścił zarząd, ale wciąż pozostawał w stałym kontakcie z Timem Cookiem. Wszystko wskazuje na to, że firma konsultowała z nim większość projektów. Teraz miał powrócić do codziennych obowiązków w Apple.

Czy rzeczywiście zobaczymy samochód Apple przekonamy się za parę lat. Na razie sam mam pobożne życzenie, aby obecność Mansfielda w Apple wpłynęła na ciekawe odświeżenia obecnych sprzętów, w szczególności komputerów.

źródłoWall Street Journal

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Łada
Gość

To jedna z najlepszych informacji ostatniego czasu, tym bardziej, że wyniki są na minus. Bob to świetny profesjonalista i może mocno ruszyć nowe projekty.