iMagazine

Bob Mansfield wraca do Apple by pracować nad samochodem

27/07/2016, 09:00 · · · 1

Bob Mansfield powrócił na stałe do Apple i nadzoruje Projekt Titan. Jeden z najbardziej doświadczonych inżynierów firmy ma zajmować się przygotowaniem autonomicznego samochodu. Jednak równie dobrze Mansfield może pracować dla Apple’a nad nowymi komputerami.

Wedle doniesień Wall Street Journal, Bom Mansfield znów wrócił do codziennych obowiązków w firmie. Dziennikarze donoszą, że odpowiada on teraz za projekt samochodu Apple’a, który swoją rzekomą premierę miałby mieć w 2020 lub 2021 roku. Masfield ma teraz dowodzić tym projektem i to jemu raportują wszyscy wyżsi menadżerowie skupieni na tworzeniu samochodu.

Bob Mansfield

Informacja ta jest dość ciekawa i nastraja optymistycznie jeśli chodzi o kolejne produkty Apple’a. Bob Mansfield pracował w Apple od 1999 roku odpowiadał za powstanie MacBooka Air, serii iMac, a także iPada. Na koniec swej kariery w Apple w 2013 roku pełnił rolę wiceprezesa ds. Technologii. Opuścił zarząd, ale wciąż pozostawał w stałym kontakcie z Timem Cookiem. Wszystko wskazuje na to, że firma konsultowała z nim większość projektów. Teraz miał powrócić do codziennych obowiązków w Apple.

Czy rzeczywiście zobaczymy samochód Apple przekonamy się za parę lat. Na razie sam mam pobożne życzenie, aby obecność Mansfielda w Apple wpłynęła na ciekawe odświeżenia obecnych sprzętów, w szczególności komputerów.

źródłoWall Street Journal


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

To jedna z najlepszych informacji ostatniego czasu, tym bardziej, że wyniki są na minus. Bob to świetny profesjonalista i może mocno ruszyć nowe projekty.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK