iMagazine

Program telewizyjny od Apple – pomysł genialny w swej prostocie

05/08/2016, 16:29 · · · 3

Pamiętam z dzieciństwa dziadka kupującego co piątek Wyborczą z programem telewizyjnym. Później jeszcze telegazetę w telewizorze, a nawet magnetowid, który zaciągając informacje z teletekstu wyświetlał EPG. Teraz ponoć Apple pracuje nad swoim własnym programem telewizyjnym. Pomysł ten wydaje się być genialny w swej prostocie. Program telewizyjny dla streamingu – dokładnie tego potrzebuję.

Recode donosi, że Apple tworzy program telewizyjny na tvOS, iPada i iPhone’a. Nietypowy, ponieważ z kanałami dostępnymi w streamingu. Nie chodzi jednak tylko o kanały linearne nadające na Apple TV, ale również serwisy VOD. Wedle tych informacji firma z Cupertino współpracuje z Netflixem i HBO.

Jestem zachwycony tą informacją zwłaszcza, że Recode to dość wiarygodne źródło. Apple ma szansę stworzyć serwis z rekomendacjami wideo dostosowanym do współczesnych standardów. Wierzę, że będzie to działać równie dobrze jak w przypadku funkcji Dla Ciebie i rekomendacjami Netflixa.

Obecnie materiałów wideo jest za dużo, a w wielu przypadkach jak je przejrzymy to i tak nie wiemy co oglądać. Wyobrażam sobie ekran rekomendacji w Apple TV dostępny również z poziomu iPhone’a, który pozwoli szybko znaleźć filmy i seriale niezależnie od źródła.

W telewizorach Samsunga w 2013 roku w Smart Hub była zakładka Filmy i seriale, w której znalazły się rekomendacje z różnych serwisów. To była naprawdę świetna opcja, która zniknęła wraz z uproszczeniem interfejsu. Co prawda później i tak zwykle musieliśmy się przeklikać przez pół dedykowanej aplikacji i dokonać płatności ale było to lepsze niż przeglądanie każdej aplikacji po kolei. Wydaje mi się, że u Apple’a, jeśli tylko będziemy mieć wykupioną subskrypcje w danym serwisie, będzie wystarczał jeden klik i już oglądamy dany film nawet nie mając świadomości z jakiego serwisu pochodzi. W przypadku filmów z iTunes Movies będą wystarczyły dwa kliki, aby potwierdzić zakup, czy wypożyczenie. Wszystko z jednego ekranu. Do tego dojdą rekomendacje, np. filmy i seriale na podróż.

Apple w ten sposób może właśnie ominąć tworzenie własnej usługi streamingowej. Zamiast tworzyć kolejną, połączy istniejące. Zarabiając na promowaniu wybranych treści. Te zamiary nie powinny dziwić jeśli spojrzymy na niedostępną u nas aplikacje News.

Program telewizyjny od Apple dla mnie byłby strzałem w dziesiątkę. Dziś mimo dostępu do HBO GO i Netflixa nie oglądam zbyt wielu pozycji. Często też sięgam po aplikację pilota na iOS dla Netia Player, aby to z iPada przejrzeć co aktualnie dostępne jest na kanałach telewizyjnych.

źródłoRecode


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

st4mp_ napisał(a):

Xbox ma coś takiego w formie OneGuide, ale przyznam szczerze, że tego nie używam. Mam nawet TV puszczone przez niego, a i tak tam nie zaglądam.

Youtuba oglądam na komputerze, TV w ogóle, a ze streamingów tylko Netflix. Może jak by to było bardziej wyeksponowane niż jest teraz.

Behinder napisał(a):

Będę sceptyczny.

rybak17 napisał(a):

Do zakupu Apple TV i tak mnie to nie zachęci. Xbox One ma to w sobie a ceny nowej konsoli zaczynają się pojawiać od 850zł-999zł.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK