iMagazine

Subskrypcja 1Password dla klientów indywidualnych

09/08/2016, 22:09 · · · 16

1Password to jedna z moich must-have-apps. Korzystam z niej od kilku lat na Macu i iUrządzeniach. W ubiegłym tygodniu twórcy – Agile Bits wprowadzili pewną nowość.

Jak się pewnie domyśliliście, biorąc pod uwagę tytuł tego wpisu, chodzi o plan subskrypcyjny. Co prawda opcja ta dostępna była już od dłuższego czasu, ale do tej pory tyczyła się tylko zespołów lub rodzin. Teraz z tej opcji mogą skorzystać również pojedyncze osoby. I w przeciwieństwie do innych firm Agile Bits podchodzi do tematu opłat subskrypcyjnych bardzo rozsądnie. Co nam zatem oferuje plan dla indywidualnych klientów?

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli wspomnianych opłat. Te są bardzo korzystne:

 • 2,99 usd (ok. 12 pln) miesięcznie w planie rocznym,
 • 3,99 usd (ok. 15 pln) miesięcznie w planie miesięcznym.

Dla przypomnienia – wersje płatne jednorazowo to koszt – 64,99 eur (ok. 280 pln) dla 1Password for Mac i 9,99 eur (ok. 43 pln) w postaci zakupu wewnątrz aplikacji dla iOS1. Dodatkowo, do 21 września trwa specjalna promocja, w ramach której przez pierwsze sześć miesięcy możemy korzystać z 1Password zupełnie za darmo, jeśli zdecydujemy się na opcję zasubskrybowania! Co jeszcze nam oferuje ten wariant?

 • darmowe aplikacje na wszystkie wspierane platformy (macOS, iOS, Windows i Android),
 • w ramach konta indywidualnego można korzystać z 1Password na wszystkich swoich urządzeniach,
 • dostęp do zawartości konta z poziomu przeglądarki,
 • dostęp offline,
 • automatyczna synchronizacja,
 • aktualizacje aplikacji,
 • 1 GB przestrzeni do przechowywania danych,
 • możliwość przywrócenia usuniętych haseł i innych elementów na przestrzeni roku.

Co ważne, w każdej chwili możemy zrezygnować z subskrypcji, a przy tym nie stracimy dostępu do naszych danych. Nie będziemy natomiast mogli:

 • tworzyć i edytować nowych elementów,
 • wypełniać lub zapisywać haseł i innych informacji na stronach.

Nie da się ukryć, że coraz więcej deweloperów decyduje się na plan subskrypcji. Zapewnia im to stały dochód pieniędzy, które mogą przeznaczyć na ciągły rozwój swoich projektów, z których ostatecznie korzyści odnosimy my – klienci. Dla mnie – subskrybenta – jest to z kolei forma okazania wdzięczności za świetny produkt, jakim niewątpliwie jest 1Password.

A co Wy sądzicie o subskrypcjach w odniesieniu do aplikacji?

 1. Oczywiście wersje te nadal będą dostępne do kupienia.
16

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


16
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
RobertMateusz KilinskiMariusz PiaścikBazoSkok_gliwice Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Elmot
Gość
Elmot

Apka fajna i korzystam z darmowej wersji. Płatna wersja na iOS pomału traci dla mnie sens, bo sporo aplikacji oferuje odblokowanie ich za pomocą Touch ID (chociażby Scanbot (wersja Pro), czy Protonmail). Co do subskrypcji, to raczej wolę od razu wyłożyć kasę i mieć spokój, no chyba że nie jestem pewien zalet płatnej wersji, to wtedy ma to sens.

Moridin
Gość

Płatna jest nadal dostępna.

Elmot
Gość
Elmot

Chodziło mi ogólnie o subskrypcje ;) 1Password w darmowej wersji jak dla mnie wystarcza.

Maciej Skrzypczak
Gość

Jeśli chodzi o odblokowywanie aplikacji za pomocą Touch ID, to masz rację. Ale sporo z tych, gdzie musisz się zalogować, oferuje logowanie z użyciem 1Password. No i do stron internetowych również możesz logować się przy użyciu 1P z włączonym Touch ID. Co prawda to ostatnie oferuje również pęk kluczy, ale ten ograniczony jest tylko do platformy Apple.

Elmot
Gość
Elmot

Pęk kluczy jest ok, choć raz, czy dwa musiałem przeładować stronę bo nie chciało od razu załadować hasła (może to była kwestia połączenia, sam nie wiem).

monk
Gość
monk

Wolę wydać nawet ogromne jak na nasze warunki pieniądze jednorazowo (by mieć wersję na iOS i Maka) niż subskrybować cokolwiek. Spotify mogę subskrybować, ale jakoś subskrypcji aplikacji nie kupuję i raczej nie chodzi o cenę.

Andrzej Libiszewski
Gość
Andrzej Libiszewski

A mi pozostaje pytanie dlaczego ta usługa pod Windows tak fatalnie działa w porównaniu z LastPass?

matipl
Gość

Czyli pozostał tylko mały krok do zabicia kolejnej appki i przejście na subscription-only.
Pewnie w tej chwili badają rynek, a nowa wersja będzie dostępna tylko w subskrypcji. Szkoda.

Skok_gliwice
Gość
Skok_gliwice

Dziś pokazała mi się aktualizacja na ios i OS. Mam pytanie bo jakoś nie interesuje mnie płacenie abonamentu za aplikacje za którą już raz zapłaciłem dość sporo czy aktualizować? Czy aplikacja przestanie działać z biegiem czasu ?

Moridin
Gość

Na obecną chwilę nic się nie zmienia z tego co wiem. Ci co zapłacili za licencję normalnie będę nadal mieli pełną funkcjonalność.

Bazo
Gość

1Password chyba najlepsza aplikacja do zarządzania hasłami :)
A, czy jest jakiś sposób na dodanie posiadanego „sejfu” (dropbox, bądź icloud) do konta my.1password.com? Czy my.1password.com to osobna kwestia?

Maciej Skrzypczak
Gość

Sejfu z Dropboksa lub iCloud jako takiego nie można dodać, ale można przenieść elementy na my.1password.com. Wybierz najpierw sejf, z którego chcesz przenieść/skopiować elementy, przejdź do sekcji Wszystkie rzeczy, zaznacz jeden element, a potem wciśnij Cmd+A – zaznaczysz tym samym wszystkie. Wtedy wchodzisz w menu Rzecz → Udostępnij → Sejf na koncie i Przenieś lub Kopiuj.

#Protip: Żeby utworzyć nowy sejf w wersji subskrybowanej, musisz przejść na stronę swojego konta i tam można dodać.

Mariusz Piaścik
Gość

Jak ta aplikacja radzi sobie z takimi serwisami jak Peakao S.A. gdzie zamiast wklepywać całe hasło, podaje się losowe, określone przez system banku litery z tego hasła?

Maciej Skrzypczak
Gość

Niestety 1Password nie potrafi rozpoznać takich haseł.

Mateusz Kilinski
Gość

Ja używam wersji płatnej jednorazowo. Co prawda na razie jadę z wersją trial, ale mam zamiar zakupić pełną licencję. Nie mam zamiaru trzymać swoich wszystkich haseł i numerów kart kredytowych w chmurze. Ktoś wykradnie dane i dziękuję – pozamiatane. A tak to sobie ładnie trzymam mój sejf na lokalnym, zaszyfrowanym dysku.

Robert
Gość
Robert

Aplikacja na iPhone wymusza na mnie wykupienie wersji z opłatami miesięcznymi za 15,99 pln nie mam innego wyboru! czyli zakupu rocznego tańszego. W komputerach wgrałem poprzednią wersję która dobrze sobie radzi. Czy istnieje możliwość exportu zawatości danych, haseł itp. z 1Password w plik tekstowy?