iMagazine

Subskrypcja 1Password dla klientów indywidualnych

09/08/2016, 22:09 · · · 15

1Password to jedna z moich must-have-apps. Korzystam z niej od kilku lat na Macu i iUrządzeniach. W ubiegłym tygodniu twórcy – Agile Bits wprowadzili pewną nowość.

Jak się pewnie domyśliliście, biorąc pod uwagę tytuł tego wpisu, chodzi o plan subskrypcyjny. Co prawda opcja ta dostępna była już od dłuższego czasu, ale do tej pory tyczyła się tylko zespołów lub rodzin. Teraz z tej opcji mogą skorzystać również pojedyncze osoby. I w przeciwieństwie do innych firm Agile Bits podchodzi do tematu opłat subskrypcyjnych bardzo rozsądnie. Co nam zatem oferuje plan dla indywidualnych klientów?

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli wspomnianych opłat. Te są bardzo korzystne:

 • 2,99 usd (ok. 12 pln) miesięcznie w planie rocznym,
 • 3,99 usd (ok. 15 pln) miesięcznie w planie miesięcznym.

Dla przypomnienia – wersje płatne jednorazowo to koszt – 64,99 eur (ok. 280 pln) dla 1Password for Mac i 9,99 eur (ok. 43 pln) w postaci zakupu wewnątrz aplikacji dla iOS1. Dodatkowo, do 21 września trwa specjalna promocja, w ramach której przez pierwsze sześć miesięcy możemy korzystać z 1Password zupełnie za darmo, jeśli zdecydujemy się na opcję zasubskrybowania! Co jeszcze nam oferuje ten wariant?

 • darmowe aplikacje na wszystkie wspierane platformy (macOS, iOS, Windows i Android),
 • w ramach konta indywidualnego można korzystać z 1Password na wszystkich swoich urządzeniach,
 • dostęp do zawartości konta z poziomu przeglądarki,
 • dostęp offline,
 • automatyczna synchronizacja,
 • aktualizacje aplikacji,
 • 1 GB przestrzeni do przechowywania danych,
 • możliwość przywrócenia usuniętych haseł i innych elementów na przestrzeni roku.

Co ważne, w każdej chwili możemy zrezygnować z subskrypcji, a przy tym nie stracimy dostępu do naszych danych. Nie będziemy natomiast mogli:

 • tworzyć i edytować nowych elementów,
 • wypełniać lub zapisywać haseł i innych informacji na stronach.

Nie da się ukryć, że coraz więcej deweloperów decyduje się na plan subskrypcji. Zapewnia im to stały dochód pieniędzy, które mogą przeznaczyć na ciągły rozwój swoich projektów, z których ostatecznie korzyści odnosimy my – klienci. Dla mnie – subskrybenta – jest to z kolei forma okazania wdzięczności za świetny produkt, jakim niewątpliwie jest 1Password.

A co Wy sądzicie o subskrypcjach w odniesieniu do aplikacji?

 1. Oczywiście wersje te nadal będą dostępne do kupienia.

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Elmot napisał(a):

Apka fajna i korzystam z darmowej wersji. Płatna wersja na iOS pomału traci dla mnie sens, bo sporo aplikacji oferuje odblokowanie ich za pomocą Touch ID (chociażby Scanbot (wersja Pro), czy Protonmail). Co do subskrypcji, to raczej wolę od razu wyłożyć kasę i mieć spokój, no chyba że nie jestem pewien zalet płatnej wersji, to wtedy ma to sens.

Moridin napisał(a):

Płatna jest nadal dostępna.

Elmot napisał(a):

Chodziło mi ogólnie o subskrypcje ;) 1Password w darmowej wersji jak dla mnie wystarcza.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jeśli chodzi o odblokowywanie aplikacji za pomocą Touch ID, to masz rację. Ale sporo z tych, gdzie musisz się zalogować, oferuje logowanie z użyciem 1Password. No i do stron internetowych również możesz logować się przy użyciu 1P z włączonym Touch ID. Co prawda to ostatnie oferuje również pęk kluczy, ale ten ograniczony jest tylko do platformy Apple.

Elmot napisał(a):

Pęk kluczy jest ok, choć raz, czy dwa musiałem przeładować stronę bo nie chciało od razu załadować hasła (może to była kwestia połączenia, sam nie wiem).

monk napisał(a):

Wolę wydać nawet ogromne jak na nasze warunki pieniądze jednorazowo (by mieć wersję na iOS i Maka) niż subskrybować cokolwiek. Spotify mogę subskrybować, ale jakoś subskrypcji aplikacji nie kupuję i raczej nie chodzi o cenę.

Andrzej Libiszewski napisał(a):

A mi pozostaje pytanie dlaczego ta usługa pod Windows tak fatalnie działa w porównaniu z LastPass?

matipl napisał(a):

Czyli pozostał tylko mały krok do zabicia kolejnej appki i przejście na subscription-only.
Pewnie w tej chwili badają rynek, a nowa wersja będzie dostępna tylko w subskrypcji. Szkoda.

Skok_gliwice napisał(a):

Dziś pokazała mi się aktualizacja na ios i OS. Mam pytanie bo jakoś nie interesuje mnie płacenie abonamentu za aplikacje za którą już raz zapłaciłem dość sporo czy aktualizować? Czy aplikacja przestanie działać z biegiem czasu ?

Moridin napisał(a):

Na obecną chwilę nic się nie zmienia z tego co wiem. Ci co zapłacili za licencję normalnie będę nadal mieli pełną funkcjonalność.

Bazo napisał(a):

1Password chyba najlepsza aplikacja do zarządzania hasłami :)
A, czy jest jakiś sposób na dodanie posiadanego „sejfu” (dropbox, bądź icloud) do konta my.1password.com? Czy my.1password.com to osobna kwestia?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Sejfu z Dropboksa lub iCloud jako takiego nie można dodać, ale można przenieść elementy na my.1password.com. Wybierz najpierw sejf, z którego chcesz przenieść/skopiować elementy, przejdź do sekcji Wszystkie rzeczy, zaznacz jeden element, a potem wciśnij Cmd+A – zaznaczysz tym samym wszystkie. Wtedy wchodzisz w menu Rzecz → Udostępnij → Sejf na koncie i Przenieś lub Kopiuj.

#Protip: Żeby utworzyć nowy sejf w wersji subskrybowanej, musisz przejść na stronę swojego konta i tam można dodać.

Mariusz Piaścik napisał(a):

Jak ta aplikacja radzi sobie z takimi serwisami jak Peakao S.A. gdzie zamiast wklepywać całe hasło, podaje się losowe, określone przez system banku litery z tego hasła?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Niestety 1Password nie potrafi rozpoznać takich haseł.

Mateusz Kilinski napisał(a):

Ja używam wersji płatnej jednorazowo. Co prawda na razie jadę z wersją trial, ale mam zamiar zakupić pełną licencję. Nie mam zamiaru trzymać swoich wszystkich haseł i numerów kart kredytowych w chmurze. Ktoś wykradnie dane i dziękuję – pozamiatane. A tak to sobie ładnie trzymam mój sejf na lokalnym, zaszyfrowanym dysku.