iMagazine

Apple zmienia nazwę swoich sklepów Apple Store

19/08/2016, 13:59 · · · 7

Zmian w Apple ciąg dalszy. Po nowym wyglądzie nowych sklepów, przyszła pora także na pewien delikatny rebranding. Firma zrezygnowała z dość rozpoznawalnej nazwy Apple Store.

Od teraz, zamiast Apple Store sklepy funkcjonują pod nazwą Apple. Mamy więc Apple Fifth Avenue w Nowym Jorku zamiast Apple Store Fifth Avenue. To drobnostka, ale jak to zwykle bywa — liczą się detale.

Apple Store

Co prawda oznaczenie Apple Store nie zniknęło zupełnie ze stron internetowych Apple’a i pewnie pozostanie w komunikacji jako takiej. Jednak same sklepy mają uproszczoną nazwę. Możemy więc mówić „idę do Apple’a na 5 alei”, podobnie jak do „Tiffany’ego”.

Ten zabieg może być też ważny w kontekście rozróżniania sklepów firmowych od resellerów. W Polsce wiele osób jest przekonanych, że robiąc zakupy w iSpot lub iDream, robi je w oficjalnych sklepach. Z całym szacunkiem dla właścicieli i pracowników, ale daleko im do standardów panujących w firmowych sklepach Apple.

My wciąż czekamy na pierwszy sklep w Polsce. W najbliższych miesiącach zostanie otwarty sklep we Wiedniu. Dla osób z południa Polski będzie to najbliższy sklep Apple. Bliższy od tego w Dreźnie i hipotetycznie kiedyś w przyszłości w Warszawie.

7

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Grzegorz StępieńKrzysztof Kwiatkowskirybak17Kamil DudarRafał Sobierański Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mikoko
Gość
mikoko

Wiem ze to pierdoła ale z Wrocławia który jest na południu Polski bliżej mam do Drezna i chyba do Berlina także

DeGrasse
Gość
DeGrasse

Żeby tam dojechać trzeba kupić winietkę czeską i austriacką, więc co z tego że bliżej. No chyba że jakimś polskim busem :) ale ogólnie nieopłacalne. Chyba że przy okazji zwiedzania :)

Rafał Sobierański
Gość
Rafał Sobierański

Przy okazji kupna i-sprzętu można pozwiedzać okolice :)

rybak17
Gość
rybak17

Jechałem Polskim Busem z Widenia przez Bratysławę – tragedia.

Kamil Dudar
Gość
Kamil Dudar

Potwierdzam że „daleko im do standardów panujących w firmowych sklepach Apple”

Krzysztof Kwiatkowski
Gość
Krzysztof Kwiatkowski

„My wciąż czekamy na pierwszy sklep w Polsce.” – no to jeszcze długo czekać będziecie, tak ja siri czy to coś paj. Zauważcie to że Polska nie jest targetem apple, a Wy jak mantrę że jednak jest ona dla apple ważna… piszę to trzeźwo patrząc na rynek. Ktoś zaraz powie że widzi dużo iPhonów na ulicy i co z tego? Ile z nich jest służbowych narzuconych przez pracodawcę? Ile jest użytkowników którzy nigdy nie pobrali żadnej apki ze sklepu i nawet nie maja swojego appleID. Czy to dla takich użytkowników apple ma otwierać sklep? Czy tylko po to by fanboje walili do sklepu na pielgrzymki?

Grzegorz Stępień
Gość
Grzegorz Stępień

Co to jest apka?