iMagazine

Obudowa Reveal dla iPhone’a 6(S) Plus

22/08/2016, 12:00 · · · 2

Dobrze wiemy, że dla Apple ochrona środowiska jest bardzo ważna. A co z akcesoriami do iUrządzeń od firm trzecich?


Z pewnością przynajmniej niektóre z nich również przykładają do tego uwagę. Tak jest na przykład z firmą Reveal, która tworzy i sprzedaje obudowy głównie dla iPhone’ów i iPadów. Warte uwagi są materiały używane do produkcji tych akcesoriów – między innymi bambus, korek czy wegańska skóra. Ale Reveal idzie o krok dalej. Każdy zakup produktów tej firmy jest równoznaczny z zasadzeniem jednego drzewa. Akcję wspiera organizacja American Forests. Ale przejdźmy do rzeczy.

Izu Cork, bo tak brzmi nazwa testowanej przeze mnie obudowy, jest wykonana z plastiku uzyskanego metodą recyklingu oraz korka. Ten ostatni znajduje się na tylnej części. Już sama struktura korka może się podobać, ale ten model jest jeszcze lepszy. Zawdzięcza to umieszczonemu na nim japońskiemu motywowi, przedstawiającemu morskie fale i słońce. Przyznam szczerze, że każdy, kto widział u mnie tę obudowę, był nią zachwycony.

Wewnętrzna strona została wykonana z plastiku i to właśnie on utrzymuje naszego iPhone’a. I robi to bardzo dobrze, mimo konstrukcji składającej się tylko z bocznych ścianek. Nie ma żadnych luzów, które stwarzałyby niebezpieczeństwo wypadnięcia urządzenia. We wspomnianych ściankach znajdują się też odsłonięte miejsca umożliwiające swobodny dostęp do wszystkich przycisków i przełącznika głośności. Jeśli zaś chodzi o grubość Izu Cork – jest porównywalna z Apple Silicon Case. Krawędzie ścianek nie wystają zbytnio ponad powierzchnię ekranu, dzięki czemu bez trudu można wykonywać gesty wykorzystujące przeciąganie palcem od krawędzi wyświetlacza.

Jeśli więc leży Wam na sercu ochrona środowiska, ale też oryginalny wygląd, to z czystym sumieniem mogę polecić Wam obudowy firmy Reveal.

Producent: Reveal

Dystrybutor: Mobidick

Cena: 99 PLN


Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 05/2016


Design: 6/6
Jakość wykonania: 5/6 5/6


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Xawery napisał(a):

„wegańska skóra”? Hmm. Brzmi jak „włoska skóra ekologiczna” w ofercie wielu akwizytorów.
Co do obudowy to jest ładna choć niezbyt postarali się w kwestii otworów na aparat i przyciski bo są trochę na wyrost i wygląda jak gdyby bali się aby nie zasłonić za bardzo czegoś i profilaktycznie wykroili za dużo. Chyba, że powtarzalność jakości w produkcji mają na tyle małą (lub ich chińscy wytwórcy mają), iż może się zdarzyć, że w jednym egzemplarzu będzie ok, a w drugim już nie będzie pasowało lub zasłoni nieco pole widzenia obiektywu.

Karol napisał(a):

Jeden problem z obudową po kilku miesiącach używania – pęka, zwłaszcza na rogach. Mam już na niej dwa ubytki przy normalnym użytkowaniu. Poza tym jest fantastyczna :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK