iMagazine

Ładowarka samochodowa Aukey CC-S1 4,8 A

23/08/2016, 17:07 · · · 11

Ładowarek samochodowych na rynku jest mnóstwo, ale niewiele z nich spełnia dzisiaj podstawowe dla mnie wymagania – przynajmniej dwa porty USB podające minimum po dwa ampery, niewielkie rozmiary i przyzwoitą jakość.

Aukey CC-S1 03

Bardzo opisowo nazwany model Aukey1 – CC-S1 – posiada mikroskopijne wręcz rozmiary i jest prawdopodobnie najmniejszą ładowarką, o takich parametrach, dostępną na rynku2. Oba porty podają maksymalnie 2,4 amperów, co łącznie daje 4,8 A. To oznacza, że możecie za jej pomocą bez problemów naładować iPady (lub inne tablety) oraz iPhone’y z pełną prędkością (lub inne smartfony)3. Więcej na temat ładowania iPhone’ów i iPadów znajdziecie tutaj.

Aukey CC-S1 05

Aukey pakuje CC-S1 w ekologiczne pudełko kartonowe, a w środku znajduje się jedynie ładowarka, instrukcja oraz jakiś świstek papieru wymagany przez Unię Europejską. Chyba pierwszy raz w życiu przeczytałem instrukcję od ładowarki – z czystej ciekawości dodam – i znalazłem w niej jeden interesujący punkt. Producent sugeruje, aby odłączyć ładowarkę od gniazdka, gdy nie jest używana oraz podczas uruchamiania silnika samochodu.

Aukey CC-S1 02

Producent zapewnia też, że ładowarka jest zabezpieczona przed podaniem zbyt dużego prądu. Wiem jedno – mój iPhone nadal działa, więc jest dobrze. Najbardziej jednak podoba mi się fakt, że jest tak mała – nie wystaje mi z gniazdka 12 V i estetycznie komponuje się z wnętrzem samochodu.

Aukey CC-S1 – CSOP – 65 PLN

  1. Tak, to sarkazm.
  2. Tym razem na poważnie.
  3. Dla Androidowców szukających kompatybilności z Qualcomm Quick Charge znajdziecie inny model, który wspiera ten standard.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

jest dobra, polecam też ładowarkę i przewody niemieckiej firmy Anker, wysoka jakość i dobra cena, na Amazonie można dostać .

Robert Rodziewicz napisał(a):

Chciałem kupić ale niestety sklep tylko w Polsce?

Kamil Trepka napisał(a):

A jak z emisją ciepła podczas ładowania?
Mam belkina też takich rozmiarów, tylko 1A, model z przed paru lat ale grzeje się ona strasznie i przenosi to ciepło na wtyk usb tak że się czasami obawiam czy się kabelek nie rozpuści przy dłuższym ładowaniu.

Moridin napisał(a):

Nie zauważyłem podniesionej temperatury znacząco.

Robert M napisał(a):

Heh..cena 48zł z linka na dole artykułu ale brak towaru, a już chciałem brać:(

pan Roman napisał(a):

Jest dostępny ale w kolorze białym.

Pawciu napisał(a):

Już chciałem kupić, bo potrzebna mi jakaś ładowarka, ostatnia kupiona na Allegro zbyt wolno ładuje, mimo iż posada 2 gniazda na USB w tym jedno 2,1A.
Jak doczytałem do końca i zobaczyłem źródło CSOP to zapaliła mi się czerwona lampka.
To co oni oferują to zwykła tania chińszczyzna dostępna za ułamek cen na Aliexpress.
Kupiłem od CSOP Optipay – był źle spasowany, kupiłem zestaw do otwierania iMaca – narzędzia bardzo kiepskiej jakości, w pudełku połamał się zawias przy pierwszym otwarciu, jedynie przyssawki się przydały.
Kupiłem pasek czerwony do Apple Watch, bo przeczytałem (w iMagazine bodajże), że nie różnią się od oryginałów. D*pa, różnią się bardzo, cieńsze lżejsze, bardziej „łapie” kurz i pyłki i ma zupełnie inny odcień niż oryginalny czerwony pasek, który później kupiłem (ten od CSOP wpada w pomarańcz).

Nie rozumiem podejścia redaktorów iMagazine. Z jednej strony recenzujecie sprzęt HiFi z najwyższej półki, dla większości czytelników niedostępny, żeby za chwilę zestawić go z opisem chińskich badziewi, które w dodatku opisywane są jako całkiem dobre (jak opis Dominika bransolety od CSOP do Apple Watch, gdzie widać na zdjęciu jak jest fatalnie spasowana).

Rozumiem, że macie jakiś układ partnerski, ale żeby aż tak bardzo się sprzedawać?

Moridin napisał(a):

1. Dostajemy sprzęt do testów od nich. Każdy opisuje wedle własnej woli. 2. Używam tej ładowarki od paru tygodni i bardzo sobie chwałę. Zastąpiła mi Belkina. Jakość dla mnie jest bez zarzutu. 3. Ten Aukey jest polecany też na Wirecutter – przypadkiem znalazłem kilka dni temu.
4. Reklamowałeś kupione rzeczy w CSOP, z których byłeś niezadowolony?

Pawciu napisał(a):

Rozumiem, że każdy opisuje według własnej woli, ale rzucają mi się takie kontrasty i nieraz skrajnie nieobiektywne recenzje. Rzeczy naprawdę dobrej jakości są krytykowane, a coś co ewidentnie jest kiepskie (może oprócz tej ładowarki) jest chwalone.
Nie widziałem u Was ani jednej negatywnej opinii o produktach od CSOP, chociaż sam doświadczałem jak kiepskiej są jakości.

Jeżeli ten Aukey jest wyjątkiem od reguły to OK, ja nauczony doświadczeniem kolejny raz nie zaryzykuję i poszukam czegoś innego. NVM.

Nie reklamowałem tych rzeczy, bo jakoś nie było podstaw, a raczej szkoda było zachodu. Np. montując wyciągnięty napęd z iMaca w zewnętrzną obudowę USB pozbawiłem się funkcji wysuwania płyt. Dolna metalowa pokrywa zbyt mocno dociskała cały napęd, tak, że nie miał on siły wysunąć płyty. Używam go do dzisiaj rozgrzebanego, bez dolnej obudowy.
Kupiłem 2 sztuki ooptibay i 2 sztuki obudowy i wszystkie 4 produkty były kiepsko wykonane. Po prostu ten typ tak ma, nie było sensu reklamować, bo na jednej wymianie pewnie by się nie skończyło.

Paska do Apple Watch nie reklamowałem. Skoro CSOP twierdzi, że na aukcji na której kupiłem http://archiwum.allegro.pl/oferta/pasek-sport-czerwony-s-m-m-l-dla-apple-watch-42mm-i5802128506.html
że pasek ma identyczną budowę, o po co mam się z nim wykłócać, że mija się z prawdą?

Mógł napisać, że pasek jest podobny, zbliżony itp. Że ma inny odcień, grubość, cieńsze otwory. Po prostu wystarczyło napisać, że jest zbliżony, podobny, lub użyć innego synonimu.

Leży u mnie w szufladzie zapakowany i chyba wystawię go na Allegro z „odpowiednim” opisem aukcji.

Szkoda mi było czasu na użeranie się z Przemysławem, który importuje c Chin badziewie i sprzedaje jako produkty wysokiej jakości. Tak kreuje je zresztą iMagazine – takie stwierdzenia tu padały. Czytałem tu o bransoletach Choco, którą miałem i którą wyrzuciłem do śmietnika, bo po czasie zapięcia przestały trzymać i koperta wysuwała się z bransolety. (Tej bransolety nie kupowałem u CSOP).

Teraz wolę zapłacić więcej i kupić porządny produkt od renomowanego dystrybutora.
Może ta ładowarka faktycznie jest wyjątkiem od reguły, ale większość tych recenzji uważam za skrajnie nieobiektywne.

Moridin napisał(a):

Niestety nie miałem okazji używać innych produktów CSOP, więc ciężko mi się ustosunkować do Twoich słów, ale nie wątpię, że tak jest.

Napiszę zatem tak: Aukey który posiadam jest wysokiej jakości. Tutaj masz kilka słów na jej temat na Wirecutter: http://thewirecutter.com/reviews/best-usb-car-charger/ Z gniazdka w BMW nie mam problemu z wyjmowaniem, chociaż przy głębiej osadzonych rzeczywiście może być problem.

CSOP napisał(a):

Niezadowolonych klientów zawsze zapraszamy do kontaktu po zakupie. Brak takiej informacji zwrotnej nie pozwala nam dowiedzieć się o istnieniu problemu. Chcielibyśmy również sprostować informacje tu przedstawione zaczynając od najnowszych:
1. Pasek czerwony do Apple Watch nie był reklamowany jako oryginał i jego porównanie z takim powinno również uwzględniać wycenę obu. Wrażenia na iMagazine były z użytkowania zamiennika do oryginału. Nie była to kopia oryginału.
2. Zakupiony przez Pana zestaw do otwierania komputera iMac jest przeznaczony do amatorskiego rozbierania i posiada wszystkie potrzebne do tego elementy. Nie mieliśmy w związku z nim żadnych reklamacji. Ma stanowić tanią alternatywę dla profesjonalnego sprzętu serwisowego, bo będzie wykorzystywany tylko kilka razy. Nie był reklamowany jako sprzęt profesjonalny.
3. Zakupione przez Pana w 2012 roku optibay-e do Macbooków Pro w ilości 3 sztuk w dwóch transakcjach (kwiecień, październik) nie zostały opatrzone żadną informacją o problemach. Z późniejszej korespondencji (2014 rok) możemy domniemywać, że zostały założone m.in. do komputerów iMac, do których nie są przeznaczone i przez to nie pasują bez przeróbek.
4. Kieszeń zewnętrzna USB na napęd Superdrive z winy samego systemu nie obsługuje klawisza Wysuń klawiatury. Problem nieprawidłowej pracy wynika ze zbyt mocnego dociśnięcia podstawy obudowy przy zakładaniu, która ściska napęd niemogący dojść do prawidłowej prędkości obrotowej. Wystarczy otworzyć podstawę i jeszcze raz lżej zamknąć.

Zawsze zachęcamy do kontaktu w nami zarówno przez sprzedażą, jak i po niej, by pomóc, doradzić lub wymienić stwarzający problemy przedmiot, mający pełną naszą gwarancję.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK