iMagazine

Tesla Model S P100D najszybszy seryjnie produkowany samochód

24/08/2016, 08:56 · · · 4

Elon Musk i jego Tesla wciąż zaskakują. Właśnie do oferty wprowadzono model S w wersji 100D. Samochód ten staje się najszybszym na świecie seryjnie produkowanym samochodem. W dodatku samochodem elektrycznym. Więcej mocy otrzymał też model X, stając się niezwykle szybkim SUVem.

Pod koniec przyszłego roku do sprzedaży trafi Model 3 za 35 tysięcy dolarów. Będzie to jeden z najbardziej przystępnych i wydajnych samochodów elektrycznych. Model ten w ciągu pierwszego tygodnia przedsprzedaży zamówiło 325 tysięcy osób, teraz tych zamówień jest jeszcze więcej. Jednak aby samochód ten powstał i był szybko produkowany Tesla potrzebuje jeszcze większych funduszy. Finansowanie tego projektu mają zapewnić wprowadzone właśnie najdroższe, a zarazem najszybsze odmiany Tesli Model S i Model X.

p100d-announcement

Nowy Model S P100D wyposażony jest w 100 kWh baterię, dzięki czemu zasięg samochodu to nawet 613 km. Samochód przyśpiesza do 100 km/h zaledwie w 2,5 sekundy. Przy czym wciąż jest to samochód dostępny w stałej sprzedaży, pozwalający zmieścić nawet 7 pasażerów wraz z bagażami. Tesla Model S w takiej wersji kosztuje 134 500 dolarów, czyli nieco ponad pół miliona złotych. Dużo, ale wciąż znacznie mniej od większości super samochodów. Osoby, które zamówiły słabszą wersję P90D mogą za 10 tysięcy dolarów zmodyfikować swoje zamówienie. Natomiast te osoby, które już jeżdżą taką teslą za 20 tysięcy dolarów mogą dokonać „upgrade’u” na szybszy model.

Do tego dochodzi jeszcze Model X P100D z przyśpieszeniem na poziomie 2,9 s do 100 km/h i zasięgiem 542 km. Model ten jest raptem o tysiąc dolarów droższy od wersji S. To robi wrażenie. Sam chętnie zobaczyłbym kiedyś Tesle w swoim garażu.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Piotr Miszczak napisał(a):

135k $ to jakieś 515k pln + cło 10% + akcyza 3% + VAT 23% = 715 000 pln to już cena stratosferyczna dla 95% Polaków

Daniel Marcinkowski napisał(a):

Szkoda, że w Polsce nie ma takich ulg na samochody elektryczne jak w krajach skandynawskich :( Poza tym, Teslę można kupić w Niemczech, wtedy odejdą podatki, czyż nie? :)

Elmot napisał(a):

Cło tak, ale reszta nie.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK