Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Rozwiązanie problemu jednoczesnego słuchania i ładowania w iPhone 7

Rozwiązanie problemu jednoczesnego słuchania i ładowania w iPhone 7

13
Dodane: 8 lat temu

Premiera iPhone 7 spowodowała gigantyczną falę krytyki wśród użytkowników oraz dziennikarzy, że zniknął “jack”. Mi też to nie pasuje, ale to jest temat na osobny wpis. Wiele osób jako główny argument na “nie” podawało, że usunięcie wejścia słuchawkowego uniemożliwia jednoczesne słuchanie i ładowanie telefonu.

Coś w tym jest. Sam często, np w samochodzie, z tego korzystam, aby nie irytować współpodróżujących komunikatami z Janosika i nawigacji. Wiadomo, że GPS wciąga baterię jak koń dropsy, także telefonu MUSI być wtedy podłączony do ładowania.

Co zrobić w takiej sytuacji gdy będziemy już mieli iPhone 7? Można zrobić to co proponuje nasz redakcyjny kolega Michał Zieliński…

ziel_lightning

Ale można to oczywiście inaczej rozwiązać.

mnn62_av5

Pierwszym rozwiązaniem, od Apple, jest zainwestowanie w stację dokującą. Ma ona wbudowany port Lightning oraz złącze słuchawkowe. W wypadku samochodu, jest to średnie rozwiązanie. Średnie rozwiązanie jest też w przypadku gdy się poruszamy pieszo, w komunikacji miejskiej itp. Ale już w domu, czy biurze ok. Koszt docka to 249zł.

belkin_rockstar

Drugim i wygodniejszym, będzie rozgałęziacz Belkina. Belkin Lightning Audio + Charge RockStar daje nam dwa wejścia Lightning. Co ciekawe, dzięki niemu dowiedziałem się, że Apple wraz z iPhone 7 wprowadziło do sprzedaży etui Smart Battery Case dedykowane właśnie do tego modelu. W opisie przejściówki Belkina jest informacja o tym, że wspiera to etui. Belkin będzie kosztować 39,99 dolarów, czyli jakieś 155 złotych. Niestety nie wiadomo kiedy będzie dostępne i czy będzie w Polsce. Podejrzewam, że szybko alternatywne rozwiązania pokażą też inne firmy.

Jak widzicie, rozwiązanie jest, ale każdy z przypadków wymaga kolejnej inwestycji… niestety. Też mi to nie pasuje.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

Ale jednak trochę boli, że Apple, królowie estetyki i designu, nagle robią urządzenie, do którego trzeba podłączać jakiejś rozgałęziacze i przejściówki, żeby można było efektywnie z niego korzystać…

Mam nadzieje ze pamiętasz o Macbook 12″ Retina.
Identyczny przypadek i niestety ten komputer stracil duzo przez to ,mniejsza z tym ze jest mało wydajny w porownaniu do 11 calowego Aira ale usuniecie w jego przypadku portu magsafe rowna sie glupocie .

Nie za bardzo wiesz o czym mówisz. Do MB 12″ są bardzo małe i wygodne przejściówki eSTUFFa w aluminium pod kolor obudowy. Można do nich podłaczyć 2 USB 3.0, USB-C do ładowania i osobno karty SD i micro SD.
http://pl.eetgroup.com/i/ES84121-SILVER-eSTUFF-Rozdzielacz-USB-C-HUB
Jeśli chodzi o szybkość, to też nie masz racji. Nowe Skylake serii m są porównywalne szybkością z Broadwellami w Airach. Sprawdź na Geekbenchu. Za to MB 12″ ma na starcie ekran Retina zamiast nawet nie Full HD w Airach. Przez to praca na nim jest znacznie wygodniejsza od Aira. Nie mówiąc już o wadze 950 gr vs 1350 gr Aira. zamiast teoretyzować, wpadnij do jakiegoś sklepu i wypróbuj.

Bo to jest dla osób, które jeszcze nie przeszły na rozwiązania bezprzewodowe. Tak jak zewnętrzny napęd DVD był dla osób, które jeszcze korzystały z tego nośnika.

Lol. dokładnie to samo pomyślałem, ale po krótkim namyśle stwierdziłem, że właściwie to używam tylko BT i to głównie z głośnikiem :)
Tak czy siak szkoda.

Co dalej sprowadza się do dwóch rzeczy: 1) nie da sie od nowa wymyślić koła, 2) próba wciśnięcia wam “kwadratowego” przez Apple się powiodła.

Lubię ten sprzęt i to bardzo bardzo bardzo, ale jak zabiorą mi jacka z iPada to poważnie rozważę rozstanie. Tam też będą cisnąć kit o ip67 czy oszczędności miejsca?

a mnie to po prostu wali… kupię sobie AirPods, bo mi się podobają i będę sobie ładował w dowolnej sytuacji… rozwiązanie apple głupie teraz, ale zobaczymy za jakiś czas…

Kochani Redaktorzy. Nauczcie się wreszcie proszę pisania w języku polskim i zapamiętajcie raz na zawsze prostą ortograficzną regułę: “na początku zdania ZAWSZE używamy MNIE nigdy MI”. Bardzo to rażące w czytaniu. Litości!!