iMagazine

System Sonos trafia do Apple Store

27/09/2016, 14:30 · · · 1

System muzyczny Sonos trafił do amerykańskiego Apple Store Online. Już 5 października głośniki pojawią się w stacjonarnych sklepach Apple na całym świecie. To kolejny etap współpracy obu firm. Sonos jak na razie jest jedynym system multiroom audio wspierającym Apple Music.

Sonos to jedno z najstarszych bezprzewodowych rozwiązań typu multiroom. Możemy korzystać z jednego głośnika, ale również możemy mieć ich wiele w domu i wygodnie zarządzać nimi z poziomu mobilnej aplikacji. Sonos pozwala odtwarzać m.in. muzykę zgromadzoną na dyskach sieciowych, na naszych komputerach i urządzeniach mobilnych, a przede wszystkim z serwisów streamingowych i internetowego radia. To co cechuje Sonosa, to wysoka jakość samego połączenia pomiędzy urządzeniami, jak i dźwięku z głośników.

W ofercie Apple Store Online pojawiły się tylko dwa głośniki Play:1 oraz Play:5, a także urządzenie Sonos BOOST wspierające łączność Wi-Fi pomiędzy urządzeniami w niektórych przypadkach. Wkrótce produkty te mają trafić do oferty Apple Store Online także poza Stanami Zjednoczonymi. Te same urządzenia mają pojawić się w sklepach stacjonarnych wraz z dedykowanymi miejscami do demonstracji, gdzie będzie można wypróbować działanie Apple Music. Na razie w sklepach Apple’a nie będą dostępne pozostałe urządzenia z oferty Sonosa.

To ciekawe uzupełnienie asortymentu Apple Store i ważny punkt w dalszej ekspansji Apple Music. Dla samego Sonosa może to być również ważna współpraca, choć w ostatnich latach dystrybucja tego sprzętu znacząco się poprawiła. W Polsce w wielu elektromarketach znajdziemy dedykowane standy wyjaśniające działanie systemu.

Osobiście w Sonosie brakuje mi wsparcia dla AirPlay. Takie puszczanie dźwięku z urządzeń Apple jest dużo szybsze, niż wchodzenie do dedykowanej aplikacji i wybieranie muzyki. Dodatkowo AirPlay umożliwia puszczenie dźwięku także z innych aplikacji, czy przeglądarki internetowej. Jest jednak nadzieja, że i ta opcja kiedyś się pojawi, choć ostatnio Apple mniej ją komunikuje. W ostatnim czasie Sonos wprowadził wsparcie dla funkcji Spotify Connect, czyli puszczania muzyki na głośniki Sonos bezpośrednio z aplikacji Spotify.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

  • Jacek Kosiński

    „Osobiście w Sonosie brakuje mi wsparcia dla AirPlay.” Aby grało Airplay musi byc włączony komputer/tablet z którego ten dzwiek jest odtwarzany. Zaletą Sonosów jest własnie to , że nie musisz mieć nic uruchomionego oprócz routera do internetu i samych głosników.
    Z drugiej strony jaki problem podłączyć do Play:5 airport i przez niego puszczać AirPlay ?

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.