Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Samsung wstrzymuje sprzedaż i produkcję Note 7, zaleca wyłączyć telefony

Samsung wstrzymuje sprzedaż i produkcję Note 7, zaleca wyłączyć telefony

Paweł Okopień
paweloko
12
Dodane: 7 lat temu

To już jest koniec. Galaxy Note 7 prawdopodobnie przejdzie do historii, niezbyt chlubnej dla Samsunga, będącej lekcją dla wszystkich firm, nie tylko technologicznych. Brakuje jednak kropki nad “i” ze strony koreańskiego producenta.

Samsung kończy produkcję i ściąga z rynku wszystkie telefony Samsung Galaxy Note 7. Tak prawdopodobnie kończy się historia całej linii urządzeń Note. Poniżej pełne oficjalne oświadczenie w wersji polskiej.

Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.

Informacja dla klientów z Polski: W najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.

Przyznam, że brakuje tu mocniejszych słów. „Przepraszamy, daliśmy ciała, ta sytuacja sprawi, że wkrótce wrócimy z jeszcze lepszymi produktami”. Sprawa wciąż nie została zamknięta i będzie się ciągnąć za Samsungiem. Myślę, że to koniec linii (brandu) Note, a być może także nazwy Galaxy. Nie wierzę w powrót Note 7 na rynek. Liczę jednak, że Samsung wyjdzie z tego mocniejszy. Finalnie wydaje mi się, że nie powinni byli próbować ratować Note 7 już po pierwszych wybuchach.

Chciałbym wierzyć, że jest to też koniec wyścigu szczurów w świecie technologii. Może czas odpuszczać premiery nowych urządzeń raz na pół roku, czy raz na rok, aby wprowadzać bardziej dopracowane, ciekawsze urządzenia raz na dwa lata.

Dotyczy to wszystkich.

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 12

Ciekaw jestem ile osób z powodu tej afery już straciło lub straci pracę. Wpadki się zdarzały… Afery wokół apple w sumie są co roku… A to jeden iPhone nie ma zasięgu bo źle go trzymasz… A bo się wygina… Inny znowu syczy podczas korzystania… Tu nagle taka afera u Samsunga. Każdemu się może zdarzyć, ale Samsung ewidentnie jest na podium jeżeli chodzi o wpadki. Pojedyncze wybuchy zdarzały się już innym producentom ale Samsung ewidentnie dolał oliwy do ognia. A szkoda bo Note 7 jest kawałem naprawdę dobrej elektroniki. Myślę że marka Galaxy nie zniknie z rynku, ale jeżeli czegoś szybko nie wymyślą mogą naprawdę bardzo spaść z podium…

co innego problemy z iPhonami, a co innego wybuchające telefony… brak zasięgu, czy wygięta obudowa, nie jest w stanie zabić…

Pewnie że nie może, ale afera to jest afera. I o ile w przypadku apple całość rozchodzi się między palcami… Tak Samsung ma naprawdę spore tarapaty.

No nie wiem czy rozchodzi się między palcami… Jak były problemy z anteną, to od razu można było dostać zwrot za telefon jak ktoś chciał, a każdy dostawał bumper – ja też od razu dostałem. Podobnie było z wyginanymi telefonami – mi wymieniono na nowy, który już się nie wygiął. A w tym przypadku temat się ciągnie, Samsung nie wymienia od razu telefonów, tylko każe czekać do 2 tygodni…to co ma zrobić użytkownik…zostać bez telefonu przez 2 tygodnie? Tu właśnie jest problem Samsunga, że temat zamiast od razu rozwiązać to go ciągnie, bo boi się, że jak odda kasę, to klienci pójdą do konkurencji…i ma rację.

Samsung by chciał aby to był Edge, dlatego oferował wymianę i jednocześnie nie chciał zwracać kasy…bo była premiera iPhone 7…

To jest niesamowite jak dużo jest na świecie użytkowników smartphonów, którzy nie są w ogóle przywiązani do tego czy mają iPhone czy Android. Serio. Wymieniają telefony co rok/dwa lata bez przywiązania do ekosystemu.

bo wiekszosci jest obojetne czy odpala apke fb/spotify/mapy na androidzie czy na ios.

Dokładnie, większość korzysta tylko z tego co napisałeś, ale jednak nie są to Ci sami, którzy kupują flagowe modele, które kosztują po kilka tysięcy PLN. Fani flagowców jednak zazwyczaj wsiąkają w ekosystem i są bardziej świadomi i tu jest już ciężej ze zmianą…

Ja lubię zmian.Od początku roku miałem już Nexus 6p, note 5, Galaxy s7, iphone se i od miesiąca ip 6s😬

W dniach 21-22 października 2016 odbędzie się trzecia edycja targów mobilnych technologii Mobility Days. W Warszawskim Centrum EXPO XXI na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, m.in. symulatory gier, wirtualna rzeczywistość, spotkania z YouTuberami oraz trenerami Pokemonów. Ponadto dzieci oraz młodzież można już teraz zapisać się na bezpłatne warsztaty programowania oraz LEGO-robotyki!

W rozbudowanej Strefie Rozrywki będzie można przetestować, jak działają symulatory wyścigów, przejść się kładką nad przepaścią oraz sprawdzić się w jeździe na segway’ach. Będzie można również przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości i zmierzyć się z hordą zombii, czy wybudować miasto w Minecrafcie. 22 października w wydarzeniu wezmą udział Youtuberzy, m.in. Kubson, Mamiko, Vibe czy Dev.Na najaktywniejszych uczestników czekają liczne konkursy z nagrodami o wartości 150 tysięcy zł, m.in. drony, tablety, smartfony. Dla dzieci, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, seniorów oraz grup zorganizowanych wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ktoś z Was zamierza się tam pojawić?

https://www.facebook.com/events/1910564332503616/
http://mobilitydays.pl