Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Nowe MacBooki Pro i ich włączanie

Nowe MacBooki Pro i ich włączanie

15
Dodane: 8 lat temu

Touch Bar zastąpił wiele klawiszy, między innymi ten odpowiedzialny za uruchamianie MacBooka Pro. Jak w takim razie włączyć komputer?

Okazuje się, że są trzy sposoby na uruchomienie najnowszych MacBooków Pro z Touch Barem:

Sposób 1.: Tak naprawdę istnieje przycisk włączania i jest on zintegrowany z Touch ID. Wystarczy więc go wcisnąć, aby uruchomić MacBooka.

Sposób 2.: Jeśli laptop jest wyłączony i zamknięty, to otwarcie pokrywy go teraz włączy.

Sposób 3.: Jeśli komputer jest wyłączony, ale otwarty i nie podłączony do prądu, to uruchomi się w chwili, gdy podłączymy go do zasilacza. W tym wypadku musi zostać spełniony jeden warunek – bateria musi mieć jeszcze trochę ładunku.

Podczas uruchamiania część z Was zwróci uwagę na coś jeszcze. Przypomnijmy, że w nowych MacBookach Apple pozbyło się nie tylko klawiszy funkcyjnych, ale również świecącego jabłka na obudowie. W czasie uruchamiania usłyszycie zaś ciszę. Tak, nowe MacBooki Pro nie grają charakterystycznego dźwięku 1 podczas uruchamiania. Odeszła więc następna „legenda”.

Źródło 9to5Mac, Wsparcie Apple

  1. który pojawił się na przykład w jednej z bajek Pixara – WALL•E

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 15

Pewnie się okaże. Mi spodobał się jeden z komentarzy na 9to5Mac (https://9to5mac.com/2016/10/30/new-macbook-pros-lack-iconic-mac-startup-chime-but-they-do-automatically-boot-when-you-open-the-lid/#comment-2976164758), że w zasadzie teraz MacBooki będą się zachowywać podobnie do iPhone’ów i iPadów, czyli będą gotowe, żeby z nich jak najszybciej korzystać. Otwierasz laptopa, a on w kilka(naście) sekund się uruchamia i jest gotowy do pracy.

Nie znalazłem tego na stronach wsparcia, ale podejrzewam, że tak. Tzn. długie przytrzymanie Touch ID spowoduje wymuszenie wyłączenia komputera, tak jak to się odbywa na starszych wersjach, gdy przytrzymamy przycisk wyłączenia.

13″. Wiem, że rozdzielczość to 2560×1600, ale interesuje mnie jak jest skalowana domyślnie – czy nadal jest to 1280×800?

Domyślnie skalowalne jest do tej o krok wyżej. 1440×900 chyba. Jeśli dobrze pamiętam.

Jeśli chodzi Ci o MBP 13″ to tak, natywna rozdzielczość 2560×1600px przy czym widzisz ją, jakby to było 1280×800px, czyli nic się nie zmieniło.

Tak samo nic się nie zmieniło w przypadku MBP 15″, natywnie wyświetlana jest 2880×1800px, ale wielkość „widzialna” to 1440×900px.

Info ze strony ze specyfikacjami MBP → http://www.apple.com/pl/macbook-pro/specs/

Wreszcie skończyli z muzyką podczas włączania. Nie dało się jej wyciszyć na stałe bez modyfikowania rejestru, nie dało się ustawić głośności niezależnej od ostatniej ustawionej w systemie. Koniec z budzeniem ludzi w nocy.