iMagazine

Telewizja.app czyli TV.app po polsku

16/11/2016, 09:30 · · · 13

iOS 10.2 oraz tvOS 10.1 w wersjach beta przynoszą nam nową, zapowiedzianą niedawno przez Apple aplikację TV.

Doskonale opisał ją Wojtek:

Program ten pokazuje coś przypominającego EPG, dzięki czemu mamy przegląd wszystkich programów, które zaraz będą nadawane, które już się pojawiły (na przykład nowe odcinki seriali). Można też przejść niżej, aby wyświetlić wszystkie dostępne filmy i seriale ze wszystkich zainstalowanych aplikacji, podzielone na kategorie i sekcje. Są też zakładki, jak „Watch Now”, w których można znaleźć filmy z iTunes oraz aplikacje jeszcze nie zainstalowane. Te ostatnie można od razu zainstalować z tego ekranu. TV.app będzie również dostępny na iOS – Jean zaprezentowała wersję na iPada i jak współpracuje z Siri. Program oczywiście synchronizuje się pomiędzy platformami, abyśmy zawsze mogli kontynuować oglądanie w tym samym miejscu.

Aplikacja jest/ma być dostępna początkowo tylko na terytorium USA. Tymczasem nasz redaktor Maciej Nowakowski odkrył, że korzystając z kilku sztuczek aplikacja pojawi się na ekranie i to w dodatku w języku polskim.

W systemie iOS, został przetłumaczony cały interfejs dostępny z poziomu iPhone’a lub iPada, brakująca reszta to interfejs po stronie sklepu iTunes. Ciekawostką jest to, że Telewizja.app w wersji nie przetłumaczonej pokazuje się na polskim koncie zalogowanym na tvOS 10.1. Oczywiście to wszytko nie musi oznaczać wejścia TV.app do Polski, ale z drugiej strony, np. nieobecna w Polce natywna aplikacja News.app nie została przetłumaczona jak na ten moment na żaden inny język niż angielski. Może więc niedługo zobaczymy aplikację Telewizja.app z ofertą programów dostępnych u takich operatorów jak NC+ lub Cyfrowy Polsat.

13

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala