Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Program wymiany baterii w iPhone’ach 6S [Aktualizacja]

Program wymiany baterii w iPhone’ach 6S [Aktualizacja]

49
Dodane: 8 lat temu

Wiem, że część z Was ma problem z iPhonem 6S, który polega na wyłączaniu się smartfonu w losowym momencie. W końcu problem ten zauważyło samo Apple.

Aktualizacja 01.12.2016

Na stronie Apple z opisanym problemem pojawiło się narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić, czy dany iPhone łapie się do programu wymiany baterii. Wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer seryjny iPhone’a, żeby otrzymać informacje.


Na stronie wsparcia Apple pojawił się komunikat dotyczący modelów iPhone’a 6S, które niespodziewanie się wyłączają. Według Apple chodzi głównie o modele wyprodukowane między wrześniem a październikiem 2015 roku.

Jeśli borykacie się ze wspomnianym problemem, musicie udać się do autoryzowanego serwisu, gdzie zostanie sprawdzony numer seryjny Waszego iPhone’a. Na tej podstawie okaże się, czy urządzenie łapie się do programu darmowej wymiany baterii.

Należy też zwrócić uwagę na to, że jeśli Wasz iPhone 6S ma jakieś uszkodzenia, które utrudnią lub uniemożliwią wymianę baterii, muszą być najpierw usunięte, co oczywiście może się wiązać z kosztami naprawy.

Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie wsparcia w źródle.

[Aktualizacja]

W programie naprawczym NIE kwalifikują się niestety iPhone’y 6S Plus. Takie informacje przekazał zarówno Cortland jak i iMad:

Źródło Wsparcie Apple

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 49

Daj znać jaki jest czas oczekiwania ( wymiany ) od ręki czy np. 2 tyg

Nie dostałem takiej informacji :( oddałem do iMad w WAW. Jak będę mieć info kiedy do odbioru to napiszę. Niemal w tym samym czasie Karol Paciorek oddał swojego do Cortlandu, więc będziemy mieć porównanie gdzie szybciej :)

Mój QG jest obięty – potwierdzone telefonicznie u Apple

Ciekawe czemu tym razem nie można samemu sobie sprawdzić na stronie wpisując numer seryjny urządzenia 🤔

W każdym razie w moim problem wyłączania przy baterii w okolicach 30% występuje i mam zamiar się udać w ramach tego programu na wyminę – liczę że mój 6s się łapie.

Mój też miał QM i mi go wymienili na sprawnego w Cortlandzie.

Tylko jeśli masz po rocznej gwarancji Apple, a tel się nie łapie na program wymiany baterii to lekka dupa..

No to oddawaj, mój jest już po rocznej gwarancji ale powinien łapać się do programu jeśli to info z oznaczeniami w poz.4,5 jest prawdziwe :)

Mi po rozmowie z Cortlandem powiedzieli, że niestety nie łapie się…

Nie koniecznie. Mój był miesiąc po gwarancji i kupowałem go na osobę prywatną. Pokazałem dowód zakupu i Cortland wymienił go na nowy.

Nie ma znaczenia. Mój też z Niemiec i po gwarancji. Przyjęli do naprawy wczoraj. Dali zastępczy (blokada 1500 zł na koncie). Do odbioru do 2 tygodni.

A wyświetlacz wymienili Ci na oryginalny? Wiesz, że nieoryginalny TouchID, który jest zintegrowany z ekranem przestanie działać przy kolejnej dużej wersji iOSa?

Nie zintegrowany, tylko sparowany. Mogę się mylić, ale jeśli dobrze pamiętam, to w nowszych iPhone’ach wymieniając ekran wymienia się go razem z TID.

zapomnij – nie wiem jak inni resellerzy, ale iMad ma w regulaminie że telefon musi być w 100% oryginalny, tj. nie może posiadać żadnych części nieoryginalnych

Z tego co udało mi się ustalić, program dotyczy serii 6s (czyli Plusa też), a nie konkretnego rozmiaru. Najlepiej potwierdź to w serwisie.

A co zrobić, jeżeli iPhone został kupiony w abonamencie w Play? Czy też mogę pójść do któregoś z autoryzowanych serwisów? Już dwa razy wyłączył się przy stanie baterii ok 40%.

Czyli nie wymieniają urządzenia na nowe tylko samą baterię? Mój iPhone 6S miał ten sam problem. W październiku reklamowałem go w iSpot. Po dwóch próbach wymienili mi urządzenie na nowe z nową roczną gwarancją. Ciekawe czy przy tych naprawianych też gwarancja zostanie odnowiona.

Z tego co się przed chwilą dowiedziałem, to jeśli po numerze seryjnym łapie się telefon do programu naprawczego, wymieniają TYLKO baterię na nową.

A to nie była wina wadliwego układu zasilenia? Czy baterii?

szkoda, ale lepsze to niż nic – najwyżej jak problem będzie występować dalej to będziemy reklamowali usługę wymiany baterii

dostajesz nową gwarancję tylko na podzespół który został wymieniony na nowy – jak wymieniają telefon, to masz nową gwarancję na telefon, a jak wymieniają tylko baterie to masz gwarancje tylko na nią

Zgłoś się do autoryzowanego serwisu, czyli najlepiej Cortland, iMad, iSpot, bo Play załatwia naprawy przez Regenersis, którzy raczej mają w nosie zarządzenia Apple

abstrahując od tego, że mój tel łapie się na wymianę, to mi on się wyłącza przy 30-40% ale kiedy telefon jest zimny, używany o tej porze roku na dworze… też tak macie?

Mi tak się bardzo rzadko (średnio raz na dwa miesiące) zdarza w iP6 bez plusa. Właśnie gdy jest używany w zimnej atmosferze tak wariuje. Choć to normalne bo dawno temu w Sony Ericssonie (czy nawet kilku różnych), w Siemensie też tak było, że bateria bardzo szybko się rozładowywała gdy było urządzenie używane dłużej do kilku stopni powyżej zera ale w tamtych po ogrzaniu wskaźnik pokazywał znów więcej.

Heja,
Miałem takie dwie sytuacje, ale a) gwarancja mi skończyła się 10.11 2) numer seryjny nie łapie się na wymianę (QL).
Czy jest jakaś szansa dogadania się z Cortlandem etc.? Słabo, że kilka dni po gwarancji takie cyrki odchodzą :/

A co z iPhone’ami 6? W Lipcu skończyła mi się gwarancja, problem zaczął występować dopiero od Listopada. Moja dziewczyna ma 6s Plus i jest to samo. Zwłaszcza na zimnym poniżej 30% się wyłącza. Co można z tym zrobić?