Sen o iPhone 7S

12/12/2016, 17:24 · · · 11
fot. Venya Geskin

Przeglądając internety wpadłem kolejny już raz na tego samego autora wizji urządzeń Apple. Tym razem koncept spodobał mi się na tyle, że uznałem, iż nie wypada go zachowywać wyłącznie dla siebie i postanowiłem się nim z Wami podzielić.

Autorem wspomnianych konceptów jest Veniamin Geskin, którego możecie podglądać na TwitterzeInstagramie.

twitter_veniamin-geskin

Osobiście wcale się nie zdziwię, jeżeli kolejny model iPhone, czyli 7S będzie się prezentował zgodnie z przedstawioną wizją.

Dlaczego?

Apple wyraźnie „wyluzowało” i nie szaleje z designem iPhone’a. Już trzy jego generacje 1 są praktycznie w niezmienionej bryle. Oczywiście różnice w detalu są, ale te nie zakłócają przyjętych ogólnych ram projektu. Teraz też tak będzie chociażby z tego powodu, że nie ma potrzeby zmieniać (prawie) idealnego kształtu i zwiększać niepotrzebnie kosztów produkcji radykalnymi zmianami w designie.

Niespodzianką może być inny niż aluminium materiał użyty do budowy 7S. Plotkuje się o ceramice i szkle. Osobiście raczej skłaniam się do ceramiki, która już przechodzi testy praktyczne w ostatniej edycji WATCH Edition. Stawiam także, że będzie to opcja dla zamożnych klientów Apple. Pozostali będą nadal mogli kupić tani aluminiowy korpus.

Ponadto przycisk home zostanie zintegrowany z ekranem głównym i znikną górna i dolna „ramka”, boczne pozostaną wg mnie bez zmian. Zastanawia mnie jedynie, czy górny głośnik wyląduje wzorem dolnego na krawędzi obudowy i przybierze kształt kilku maleńkich otworów.

Powyższe rozwiązania częściowo sugerują przecieki, których źródłem jest analityk Ming-Chi Kuo, który także mówi o różnych rozmiarach i modelach iPhone’a. Jeżeli nie mnie to jemu akurat można wierzyć.

venyageskin1_2016-gru-12-2

venyageskin1_2016-gru-12-3

venyageskin1_2016-gru-12

 

  1. 6, 6S i 7


źródłoVenya Geskin

11

Adam „Lokin” Milk

Piszę o tym jak człowiek (Ja) styka się z technologią cyfrową.