iMagazine

QNAP

16/12/2016, 15:19 · · · 1

Ciche centrum multimedialne – QNAP HS-251+

qnap-hs-251-hero

Jest to NAS specjalnie przeznaczony do postawienia w salonie lub tam, gdzie mamy centrum multimedialne. Dzięki temu, że nie posiada wentylatorów, może działać cały czas i nie będzie nam przeszkadzać. Wyposażono go w czterordzeniowy procesor Intel Celeron 2,0 GHz oraz umożliwiono dzięki niemu sprzętowe transkodowanie plików wideo. Oczywiście jest wyposażony w wyjście HDMI, które obsługuje wideo o rozdzielczości do 1080 p.

Cena: 1499 PLN
Gdzie kupić: X-Kom

Uniwersalny NAS – QNAP TS-x51+

qnap-ts-x51-hero

Jeśli NAS ma stanowić nie tylko centrum multimedialne, ale również umożliwiać uruchamianie wirtualnych systemów operacyjnych, to modele z serii TS-x51+ mogą być dobrym wyborem. Posiadają czterordzeniowy procesor Intel Celeron 2,0 GHz, przy czym w przypadku zadań intensywnie wykorzystujących moc obliczeniową taktowanie wzrasta do 2,42 GHz. Oczywiście mają też port HDMI. Seria występuje w dwóch wariantach: 4- i 2-zatokowym. Doskonale nadaje się też do małych biur.

Cena od: 1429 PLN
Gdzie kupić: X-Kom

Wersja budżetowa – QNAP TS-228

qnap-ts-228-hero

NAS-y z serii TS-x28 charakteryzują się stosunkowo niską ceną. Doskonale nadają się jako osobista pamięć do tworzenia kopii zapasowych, ale równie dobrze sprawdzą się jako domowe centrum multimedialne dzięki obsłudze standardu DLNA.

Cena: 619 PLN
Gdzie kupić: X-Kom

Dwusystemowy – QNAP TAS-x68

qnap-tas-x68-hero

Te NAS-y działają pod kontrolą dwóch systemów – domyślnego QTS oraz Androida. Ten pierwszy zapewnia korzystanie z wszystkich funkcji znanych z urządzeń QNAP, drugi natomiast otwiera nieograniczone możliwości instalowania aplikacji ze sklepu Google Play. Urządzenia wyposażone są w port HDMI obsługujący standard 4K. Występuje w dwóch wariantach: 2- i 1-zatokowym.

Cena od: 799 PLN
Gdzie kupić: X-Kom

Dla filmowców – QNAP TVS-871T

qnap-tvs-871t-hero

To potężny, 8-zatokowy NAS, który jest wyposażony w złącza Thunderbolt 2, co zapewnia łączność z prędkością do 20 Gb/s. Oprócz tego pozwala na odtwarzanie, transkodowanie i edytowanie w locie plików wideo 4K. Istny wydajnościowy kombajn dla kogoś, kto zajmuje się montowaniem filmów.

Cena: 12 809 PLN
Gdzie kupić: morele.net

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
remserwis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
remserwis
Gość
remserwis

251+ jeśli chodzi o budowę to ideał do zastosowań domowych….wyjście HDMI to właśnie to czego brakuje Synology….osobiście zamontowałem kilka u znajomych argumentując, że 1/3 ceny to właśnie super media player……no właśnie….słabszy i trudniejszy w zrozumieniu soft od Synology wziąłem „na siebie”…..jednak Hybrid Station obsługujące HDMI powinno mieć dopisek beta …bo owszem działa ale taka sobie jakość i słaba stabilność oraz nieaktualizowane aplikacje (np Plex) to dosyć spore mankamenty…..jak to poprawią to będą ideałem do zastosowań domowych nie tylko w kwestii designu. Mam jednak wrażenie, że producenci NAS nie dostrzegają skali potrzeb konsumenckich i nastawiają się głównie na biznes. Przez to taki WD podbiera im rynek marnym produktem.