iMagazine

Rejestracja numerów „na kartę” – macie czas do końca stycznia

04/01/2017, 13:56 · · · 0

Prawdopodobnie wielu z Was używa iPhone’a lub nawet innego telefonu z kartą typu prepaid, czyli po naszemu przedpłaconą lub potocznie „na kartę”. Prawdopodobnie też wielu z Was nie wie lub nawet jeśli wie, to rodzice i znajomi nie wiedzą, że jeśli nie zarejestrujecie takiej karty do 1 lutego 2017, to karta zostanie przez operatora wyłączona. Taki obowiązek nakłada na operatorów ustawa antyterrorystyczna, która zmieniła zapisy m.in. prawa telekomunikacyjnego. Nie do końca wiadomo, co się stanie z waszym numerem dalej – czy wpadnie do puli wolnych, czy może będzie jeszcze trochę na Was czekał. Prawdopodobnie będzie to zależało od tego, jak operator zinterpretuje przepisy, gdyż UKE nie precyzuje tego aspektu.

Dlatego najlepiej udać się w odpowiednie miejsce i zarejestrować numer w styczniu.

Dlatego najlepiej udać się w odpowiednie miejsce i zarejestrować numer w styczniu. Sama rejestracja jest dość prosta, a operatorzy ułatwiają ją jak mogą i dają jeszcze z tego powodu profity. Do zarejestrowania numeru na osobę prywatną wystarczy podanie imienia, nazwiska i numeru dokumentu tożsamości, np. numeru PESEL. Na operatora został nałożony też obowiązek weryfikacji tych danych, dlatego osoba która będzie rejestrowała Waszą kartę, musi poprosić Was o okazanie dokumentu tożsamości, a Wy powinniście go okazać do wglądu. W przypadku rejestracji na firmę, musicie okazać wpis do ewidencji gospodarczej lub KRS.

Za rejestrację numeru dostaniemy zaś zwrot na saldo 50% wartości niektórych pakietów…

Dróg rejestracji jest bardzo wiele. W przypadku Virgin Mobile możecie to zrobić na Poczcie Polskiej, w placówkach Telakces, Teletorium, Eurobank, w niezależnych punktach GSM, sieci Ruch, Inmedio, Inmedio Café, Relay, Discover, Hubiz, Hello, Virgin oraz na stacjach benzynowych bp i Statoil. Możecie też złożyć wniosek na stronie WWW i zamówić bezpłatnego kuriera który przyjedzie gdzie tylko chcecie i zweryfikuje Wasz numer. Istnieje również możliwość rejestracji poprzez bankowość internetową Millenium oraz ING – jest to najszybsza i chyba najbardziej bezpieczna metoda, ponieważ dane uzupełniane są automatycznie. Za rejestrację numeru dostaniemy zaś zwrot na saldo 50% wartości niektórych pakietów – klient może zyskać darmowe i nielimitowane rozmowy, SMS-y do wszystkich sieci oraz nawet 16 GB za pół ceny przez dwa cykle rozliczeniowe. U innych operatorów dróg rejestracji jest równie wiele, a bonusy powinniście sprawdzić na ich stronach.
Jedno jest pewne, jeśli chcecie być w 100% bezpieczni o posiadanie i działanie Waszego numeru „na kartę” musicie go zarejestrować jeszcze w tym miesiącu.

Artykuł powstał przy współpracy z Virgin Mobile.

źródłoVirgin Mobile

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala