iMagazine

Timezone Widget Concept tylko pokazuje jak głupie są systemy operacyjne

09/02/2017, 11:36 · · · 4

Isil Uzum zaprezentował bardzo ciekawą koncepcję, jak mógłby działać iOS w przyszłości. Na swoim przykładzie wykorzystał Pocztę i Kalendarz, aby pokazać jak ułatwić komunikowanie się i ustanawianie spotkań za pomocą wspomnianych programów.

Pod tytułowym linkiem znajdziecie pierwszą wersje, a tutaj jest druga.

Biorąc pod uwagę ile nasze urządzenia o nas wiedzą, mnogość czujników z których danych mogą czerpać oraz differential privacy, które dba o naszą prywatność, nie rozumiem dlaczego nadal nikt nie wprowadził prawdziwie innowacyjnych funkcji do systemów operacyjnych. To ma szczególne znaczenie w przypadku Apple Watcha i iPhone’a, które przecież wiedzą kiedy dojeżdżam na siłownię, a kiedy jestem w drodze do centrum miasta. Na tej podstawie, nasze urządzenia mogłyby przecież robić tyle inteligentnych rzeczy, aby ułatwić nam życie – podpowiedzieć mi, że jestem w pobliżu sklepu, w którym mam zapisane rzeczy do kupienia na liście zakupowej w Przypomnieniach, jak wyłączę silnik, to automatycznie zaproponować opłacenie parkowania przez SkyCash, wyświetlić odpowiednią tarczę i widgety na tarczy smartwatcha, gdy zbliżam się do siłowni… Lista możliwości jest ograniczona jedynie wyobraźnią.

Mam nadzieję, że to wszystko się wkrótce zmieni i któryś producent podejdzie bardzo poważnie do tematu. Powyżej pisałem akurat o iOS, ale te same uwagi mam do każdego innego systemu operacyjnego dostępnego na komputerach i urządzeniach bardziej mobilnych.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Sebastian Bagiński napisał(a):

Ciekawe w jaki sposób (i w czym) jest zrobiona ta animacja – wygląda bardzo naturalnie.

onlinemaster napisał(a):

Ja czekam aż mój iPhone się za mnie wysra i ogoli mi pysk bo tych dwóch czynności za bardzo nie lubię, dla czego jeszcze nikt tych funkcjonalności nie wprowadził? Przecież tyle czujników mają te urządzenia. A tak na poważnie, to za chwilę elektronika będzie myślała za nas, jak zabraknie prądu to taka uzależniona od elektroniki sierota losu nie zrobi kroku

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK