iMagazine

Timezone Widget Concept tylko pokazuje jak głupie są systemy operacyjne

09/02/2017, 11:36 · · · 4

Isil Uzum zaprezentował bardzo ciekawą koncepcję, jak mógłby działać iOS w przyszłości. Na swoim przykładzie wykorzystał Pocztę i Kalendarz, aby pokazać jak ułatwić komunikowanie się i ustanawianie spotkań za pomocą wspomnianych programów.

Pod tytułowym linkiem znajdziecie pierwszą wersje, a tutaj jest druga.

Biorąc pod uwagę ile nasze urządzenia o nas wiedzą, mnogość czujników z których danych mogą czerpać oraz differential privacy, które dba o naszą prywatność, nie rozumiem dlaczego nadal nikt nie wprowadził prawdziwie innowacyjnych funkcji do systemów operacyjnych. To ma szczególne znaczenie w przypadku Apple Watcha i iPhone’a, które przecież wiedzą kiedy dojeżdżam na siłownię, a kiedy jestem w drodze do centrum miasta. Na tej podstawie, nasze urządzenia mogłyby przecież robić tyle inteligentnych rzeczy, aby ułatwić nam życie – podpowiedzieć mi, że jestem w pobliżu sklepu, w którym mam zapisane rzeczy do kupienia na liście zakupowej w Przypomnieniach, jak wyłączę silnik, to automatycznie zaproponować opłacenie parkowania przez SkyCash, wyświetlić odpowiednią tarczę i widgety na tarczy smartwatcha, gdy zbliżam się do siłowni… Lista możliwości jest ograniczona jedynie wyobraźnią.

Mam nadzieję, że to wszystko się wkrótce zmieni i któryś producent podejdzie bardzo poważnie do tematu. Powyżej pisałem akurat o iOS, ale te same uwagi mam do każdego innego systemu operacyjnego dostępnego na komputerach i urządzeniach bardziej mobilnych.

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

Dodaj komentarz

Sebastian Bagiński napisał(a):

Ciekawe w jaki sposób (i w czym) jest zrobiona ta animacja – wygląda bardzo naturalnie.

onlinemaster napisał(a):

Ja czekam aż mój iPhone się za mnie wysra i ogoli mi pysk bo tych dwóch czynności za bardzo nie lubię, dla czego jeszcze nikt tych funkcjonalności nie wprowadził? Przecież tyle czujników mają te urządzenia. A tak na poważnie, to za chwilę elektronika będzie myślała za nas, jak zabraknie prądu to taka uzależniona od elektroniki sierota losu nie zrobi kroku

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.