iMagazine

Jak wyśrodkować okienko Spotlight pod macOS

15/02/2017, 10:48 · · · 5

Okienko Spotlighta – systemowej wyszukiwarki macOS – można przemieszczać na ekranie. Wystarczy przeciągnąć je myszką w odpowiednie miejsce, aby nie zasłaniało nam treści. Korzystam z tego bardzo często, chociażby jak wykorzystuję Spotlighta zamiast kalkulatora. Problem w tym, że potem wkurzam się, że nie jest idealnie na środku, tam, gdzie być powinno. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób.

Przepis

Wystarczy kliknąć ikonkę Spotlighta na pasku menu i przytrzymać ją przez sekundę lub dwie. Okno pojawi się na ekranie, a po chwili przeniesie się na domyślną pozycję na jego środku.

Keep calm and carry on…

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.

morid1n

Dodaj komentarz

Piotrprogramista napisał(a):

Może jestem szczęściarzem 😉 ale tego problemu nie mam.

Cezary Piekacz napisał(a):

U mnie wraca do oryginalnej pozycji, czyli mniej więcej 1/3 wysokości ekranu, a nie na środek.

Moridin napisał(a):

Środek w sensie lewo/prawo. 😉

Martin Zalewski napisał(a):

Dzięki, właśnie się przydało. :)

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.