iMagazine

HP w hollywoodzkim stylu o cyberbezpieczeństwie

21/02/2017, 17:29 · · · 0

Temat bezpieczeństwa nie jest „sexy”, nie jest też łatwy do wytłumaczenia i zobrazowania. Dlatego z miłym zaskoczeniem obejrzałem najświeższą kampanię HP poświęconą właśnie Cyber Security. The Wolf to seria świetnych spotów, która porusza temat bezpieczeństwa w IT, w dodatku w biurowym IT.

The Wolf określany jest przez HP jako mini-serial, a właściwie są to cztery spoty reklamowe, które łączą się w spójną całość. Główną rolę powierzono w nich Christianowi Slaterowi znanemu między innymi z serialu Mr. Robot. W kampanii HP odgrywa tytułowego wilka, który włamuje się do komputerów korporacji wykorzystując do tego drukarki.

Celem spotów jest poprawa świadomości odnośnie cyberbezpieczeństwa i promowanie nowych rozwiązań HP. Nowe drukarki biznesowe HP posiadają liczne rozwiązania zabezpieczające „HP Secure”. Warto te filmiki zobaczyć. Choć są iście filmowe, to jednak pokazują dobrze sposoby działań hakerów i to, jak lekceważymy kwestie bezpieczeństwa w firmach. To właśnie w przedsiębiorstwach wszelkie ataki hakerskie mogą mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania firmy.

Jeśli zainteresował was ten temat, polecę wam również lekturę mojej relacji z wydarzenia poświęconego informatyce śledczej w obronie przed i po cyberataku.

źródłoHP Secure


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK