iMagazine

iPhone z ekranem wymienionym w nieautoryzowanym serwisie nadal może podlegać gwarancji

25/02/2017, 18:32 · · · 3

Dobra wiadomość dla osób, które wymieniły ekran iPhone’a w nieautoryzowanym serwisie, a zmagają się z innymi usterkami.


Oprócz informacji o przedłużeniu programu wymiany przetartych ekranów w MacBooku MacRumors dowiedział się również o zmianie podejścia Apple w kwestii naprawy gwarancyjnej iPhone’a, którego ekran był wymieniany w nieautoryzowanym serwisie.

Do tej pory Apple z góry odrzucał takie przypadki bez względu na to, że usterki zgłaszane przez użytkowników nie musiały dotyczyć samego ekranu. Obecnie Apple złagodziło swoją decyzję, jednak nadal trzeba spełnić kilka warunków.

Jeśli wymieniliście ekran w nieautoryzowanym serwisie, macie telefon na gwarancji, a borykacie się z usterką niezwiązaną z ekranem, to Apple może przyjąć takie urządzenie do naprawy bez ponoszenia przez nas kosztów.

Jeśli jednak się okaże, że usterka jest spowodowana elementem zainstalowanym w nieautoryzowanym serwisie, za naprawę przyjdzie nam jednak zapłacić. Apple umożliwi również (oczywiście odpłatnie) wymianę ekranu na nowy.

Proceder ten został potwierdzony w USA i Kanadzie, co powinno mieć swoje przełożenie również na inne kraje:

MacRumors has confirmed that the policy applies to repairs in the United States and Canada, while other regions are likely included.

3

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MateuszApplekrk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Applekrk
Gość
Applekrk

Szkoda, że nie ma tak w makach.. Mam rozwaloną szybę. W serwisie powiedzieli 1600 zł, a w nieautoryzowanym wymieniają jedynie szybę za 350 zł..

Mateusz
Gość
Mateusz

W kwocie 1600zł wymienią całą górną klapę wraz z ekranem, dlatego większa kasa.

Applekrk
Gość
Applekrk

Tylko, że ja tego nie potrzebuje..