iMagazine

Aplikacja Home doczekała się nowej strony na Apple.com

02/03/2017, 10:11 · · · 5

Apple odświeża stronę poświęconą aplikacji Home odpowiadającej za zarządzanie urządzeniami zgodnymi z HomeKit. Na stronie znalazł się świetny film pokazujący funkcjonowanie inteligentnego domu, a na liście partnerów nie zabrakło polskiego akcentu.

Apple od iOS 10 wreszcie zaczęło na poważnie traktować rozwiązania związane z inteligentnym domem. Ponad dwa lata od wprowadzania HomeKit, zaczyna się poważnie dziać w tej kwestii. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, są one coraz bardziej przystępne cenowo. Wreszcie technologia ta staje się dostępna od ręki dla zwykłych użytkowników.

W swoim filmie promocyjnym, Apple pokazuje cały dzień z wykorzystaniem aplikacji Home. Podniesienie rolet, odpowiednie oświetlenie w kuchni. Następnie dostosowanie temperatury, zamknięcie drzwi i zasunięcie rolet itd.. Za każdym razem widać jak szybko można te rzeczy zrobić wysuwając panel sterowania. Widać prostotę i funkcjonalność inteligentnego domu.

Na stronie znalazł się też szeroki opis działania aplikacji Home oraz lista urządzeń kompatybilnych z HomeKit. Urządzenia zostały podzielone na kategorie i oprócz już dostępnych sprzętów pojawiły się także te, które dopiero trafią na sklepowe półki. Wśród nich są także urządzenia Fibaro. Polska firma współpracuje z Apple i zgodnie z zapowiedziami należy spodziewać się kolejnych urządzeń od nich zgodnych z HomeKit.

Pewnie Apple nie zdecyduje się na emisje tej reklamy w telewizji, ale i tak jest to krok ku szerszej popularyzacji HomeKita. Posiadanie takich urządzeń w domu zaczyna nabierać sensu i nie jest już absurdalnym luksusem.

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Norbert CałaMichał CzarkowskiKrzysztof BachorzŁukasz Stanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Stanek
Gość

Wstaje rano i 100% na baterii ;>? Fake jak nic!

Krzysztof Bachorz
Gość
Krzysztof Bachorz

Szkoda, że większość z urządzeń wspierających HomeKit nie jest dostępna w Europie, a co dopiero w Polsce. Nadzieja w naszym rodzynku ;).

Michał Czarkowski
Gość
Michał Czarkowski

Moze dzieki wiekszej promocji, urzadzenia juz istniejace dostana wsparcie do homekit – Orvibo, Sonoff czy Danfosy. Widac tutaj ten sam problem co przy Carplay gdzie Apple stworzył coś naprawde fajnego ale nic nie robi żeby stało się to popularne.

Norbert Cała
Gość

Wystarczy Raspberry pi za 10$ i wszystko co chcesz podepniesz do Apple Home Kit, nawet TV

Krzysztof Bachorz
Gość
Krzysztof Bachorz

To też mam tak obecnie zrobione. Tylko, że nie tędy droga.