iMagazine

Spotify ma już 50 milionów użytkowników

03/03/2017, 08:57 · · · 7

Spotify właśnie pochwaliło się kolejnym kamieniem milowym. Serwis ma już 50 milionów płacących użytkowników na całym świecie. Oznacza to, że Apple Music nie powstrzymało wzrostu Spotify. Co więcej, Apple Music nie rośnie tak szybko jak Spotify.

Walka serwisów streamingowych toczy się w tej chwili już praktycznie pomiędzy Spotify i Apple Music. Reszta to drobnica o której mało kto pamięta. Deezer, Tidal – funkcjonują, ale są w cieniu potyczki Apple Music i Spotify. Oba serwisy licytują się na liczbę użytkowników. Apple w grudniu ogłosiło, że ma już 20 milionów płacących użytkowników, we wrześniu było to 17 milionów, a w czerwcu 15 milionów. Teraz szacuje się, że serwis ma ok. 22-23 milionów licząc na stały wzrost podobny do tego w ubiegłym roku. Tymczasem Spotify ma już 50 milionów, a we wrześniu ubiegłego roku raportował 40 milionów. Wydawało się, że serwis już nie będzie tak szybko rósł, a jednak udało się osiągnąć kolejny sukces.

Apple Music ma sporo do nadrobienia i to zbierając z rynku innych użytkowników oraz podkradając obecnych usłudze Spotify. Jednym z elementów, które mają się do tego przyczynić jest stworzenie z Apple Music czegoś więcej niż serwisu streamingującego muzykę. W Apple Music wkrótce zagoszczą dwa seriale – Planet of the Apps oraz Carpool Karaoke. Oba mogą cieszyć się sporą popularnością, chociażby ze względu na udział celebrytów. Spotify natomiast testuje streaming w bezstratnym formacie. Obie usługi walczą także na ekskluzywne treści i licytują się, co do stawek dla artystów.

Osobiście jestem użytkownikiem Apple Music, który przesiadł się ze Spotify, a wcześniej jeszcze z Deezera. Z usług streamingu korzystałem od ich pojawienia się w Polsce. Jednak już w dniu premiery Apple Music przesiadłem się na usługę Apple’a, przede wszystkim ze względu na połączenie mojej prywatnej biblioteki z tym co jest oferowane w streamingu. Natomiast jeśli Apple naprawdę chce powalczyć o użytkowników i to nie tylko tych Apple’owych, to musi pomyśleć o wersji w przeglądarce plus prostszej aplikacji na komputery z system Windows.

Aż 10 milionów użytkowników pozyskanych w pół roku przez Spotify pokazuje, że ten rynek wciąż ma potencjał. Obstawiam, że przed 2020 rokiem oba serwisy będą raportować o 100 milionach użytkowników.

7

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Martinez (nie ten)rybak17Dominik ŁadaTomasz RJakub Jabłoński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jakub Jabłoński
Gość
Jakub Jabłoński

Co tu dużo mówić. Apple Music jest tylko na urządzeniach apple, a Spotify jest wszędzie na czym się da. Druga sprawa Spotify liczy pewnie też korzystających z wersji free. Sam używałem Spotyify, ale po zakupie iphona oczywiste wydało mi się używanie Apple Music ze względu na integrację.

Tomasz R
Gość

Tylko, że nie. Apple Music jest na Androidzie i w iTunes dla Windows.

Martinez (nie ten)
Gość
Martinez (nie ten)

Parę dni temu kupiłem UHD TV do Netflix’a, YouTube etc, … i po dłuższej przerwie wracam do Spotify. Rezygnuję z Apple Music bo tego zwyczajnie nie da się zainstalować w OS TV.

Tomasz R
Gość

Spotify już ma ponad 100mln użytkowników, jeśli liczyć też subskrypcje ‚free’.

Dominik Łada
Gość

Ale mówimy o „płatnych”

Tomasz R
Gość

Wiem, ale w tytule tego nie ma. Also: na końcu piszecie, że ma 100mln użytkowników- Spotify już tyle ma, z tym, że nie wszyscy płacą.

rybak17
Gość
rybak17

Spotify jest w wersji bez abonamentu, to zachęca osoby niezdecydowane.