iMagazine

TAG Heuer Connected Modular 45

14/03/2017, 14:00 · · · 7

TAG Heuer, czyli jeden z producentów zegarków z wyższej półki, pokazał dziś na konferencji nową wersję swojego zegarka Connected, nazwaną Modular 45. Zegarek z wyglądu przypomina swojego poprzednika, czyli Carrera Connected, ale jest zupełnie nowym produktem. Firma na każdym kroku podkreśla, że ten zegarek może z dumą nosić plakietkę „Swiss Made” bo jest wykonany w Szwajcarii z precyzją taką samą, jak klasyczne zegarki TAGa.

Jego nazwa zdradza dokładnie, czym jest ten zegarek. To model modułowy, czyli możemy prosto wymieniać jego poszczególne elementy. Możemy wymienić pasek, uszy do paska, bezel (pierścień wokół tarczy). Możemy też wymienić środek, czyli właściwy mechanizm. Dzięki temu w ciągu dnia możemy używać zegarka Connected, a wieczorem do garnituru – wersji klasycznej z tym samym paskiem. W tej chwili w ofercie TAG Heuera mamy dwa zegarki zgodne z tą technologia modułową. Jednym jest właśnie Connected Modular 45 w kopercie o średnicy 45 mm wykonanej z tytanu i wreszcie medalowym deklem – poprzednik Carrera Connected miał dekiel plastikowy. Drugi to zegarek z mechanizmem Tourbillon, TAG heuer calibre Heuer02 tourbillon. W przyszłości mechanizmów będziemy mogli nabyć więcej, szef firmy mówił o przynajmniej siedmiu.

Zmienił się też środek zegarka. Przede wszystkim jest on wodoodporny do 50 m, czyli możemy z nim spokojnie nurkować. Został też wyposażony w GPS, NFC do płatności Android Pay oraz Procesor Intel Atom Z34XX, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci na dane. Wyświetlacz to AMOLED 1.39″ o rozdzielczości 400 x 400, pokryty szafirowym szkłem. Bateria o pojemności 410 mAh ma starczyć na całą dobę normalnego używania. Na pokładzie znalazł się od razu Android Wear 2.0 współpracujący z aplikacją na Androida i iOS.

Ceny Connected Modular 45 zaczynają się od 1650$, a kończą na prawie 7000$ w zależności od paska, bezela itp. W ofercie jest ponad 50 gotowych kombinacji, ale każdy może stworzyć swoją własną. Zegarek jest dostępny od dziś, a na specjalnej aukcji możecie kupić zestaw Modular 45 oraz tysięczny wyprodukowany TAG heuer calibre Heuer02 tourbillon.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Adalbert Freeman napisał(a):

Norbert kupujesz??

l.gajewski napisał(a):

Bardzo się zawiodłem. Myślałem, że pokażą zegarek w cenie normalnej tj <10k automatico-smartwatcha. To byłoby rozwiązanie idealne i prawdziwa innowacja, a tak jest debilny pomysł modulara z wymianą na calibre 5 oraz drogi jak na tego typu zegarek z tourbillonem.

Wolę po prostu Calibre 5 w takim razie i czekam na next big thing. Sam przeszedłem ze skrajności w skrajność tj AW s0, AW N+ na automatica i nie chcę powrotu tylko do bezdusznego smarta. Połączenie piękna mechaniki z techniką dopiero by było kuszące.

Norbert Cała napisał(a):

Też miałem przez chwilę taka nadzieję, szczególnie, że był podobny zegarek Taga – Monaco Sixty Nine, ale cena była by zdecydowanie wyższe. Nawet bym 20k zaakceptował

Tomasz Czech napisał(a):

Już o tym kiedyś pisałem – nie rozpowszechniaj głupot Norbert.

https://dolinski.pl/zegarki-i-ich-wodoszczelnosc.html

Norbert Cała napisał(a):

Wpis pisałem oglądając prezentację i słuchając tego co mówią tam, a szef Taga mówił wyraźnie o nurkowaniu do 50m

elliott napisał(a):

On ma 5atm a to zdecydowanie nie nurkowanie, co najwyżej delikatne pływanie.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK