iMagazine

Apple sprzedaje AirPods i Apple Watch po zaniżonych cenach

20/03/2017, 10:36 · · · 3

Tanie jak Apple? Trudno użyć takiego zwrotu, choć gdy przyjrzymy się bliżej produktom Apple’a i konkurencji, to nie jest już takie oczywiste. Analitycy z Cybart stwierdzili, że Apple Watch oraz AirPods są sprzedawane poniżej swojej ceny. Wszystko po to by przyciągnąć użytkowników do ekosystemu Apple’a.

W Stanach Zjednoczonych słuchawki AirPods kosztują 159 USD i są tańsze między innymi od Motorola VerveOnes+ (249 USD), Samsung Gear IconX (199 USD), Skybuds (279 USD). Tak samo sytuacja wygląda z podstawowym modelem Apple Watch, czyli Apple Watch Series 1 sprzedawanym za 269 USD. Garmin Forerunnner 630 wyceniany jest na 399 USD, Michael Kors Acces na 350 USD, Samsung Gear S3 na 349 USD, a Fossil Q Founder na 275 USD. Co więcej Cybart przewiduje, że cena Apple Watch może spaść poniżej 199 USD i to jeszcze tej wiosny.

To bardzo ciekawe spostrzeżenie odnośnie cen produktów Apple’a. Jednocześnie zarówno AirPods, jak i Apple Watch wymagają iPhone’a. Właściwie są dedykowanymi akcesoriami do niego. W tezie postawionej przez Cybart jest więc pewne ziarno prawdy. Jeśli użytkownik kupi iPhone’a, Apple Watch oraz słuchawki AirPods, będzie przywiązany do ekosystemu i jego kolejnym smartfonem zapewne też będzie iPhone.

Do końca marca można kupić także przejściówki na USB-C w niższych cenach oraz dedykowany nowym komputerom monitor LG. Być może jednak i tu ceny zostaną utrzymane na obecnym poziomie. Niższe ceny akcesoriów, byłyby miłym gestem ze strony Apple. Im głębiej wsiąkamy w ekosystem, tym trudniej jest go porzucić. Apple wie co robi. Niższa marża na niektórych produktach, wciąż pozwala firmie na nich zarabiać, a przede wszystkim napędzać sprzedaż głównych produktów i usług.

źródłoAbove Avalon


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Mariusz Piaścik napisał(a):

799 zł w Polsce… Faktycznie zaniżona cena. Tak samo jak nowych MacBooków. 9000 za podstawowy model z touch barem

babilon napisał(a):

chyba nie zrozumiałeś artykułu.
tak, to są bardzo niskie ceny.

daszek napisał(a):

Niskie ceny w USA gu….zik mnie obchodzą, podobnie jak ceny na Kamczatce.
A porównywanie AW z Garminem to jak porównywanie landrynki ze śliwką w czekoladzie, różnie smakują i mają różną konsystencję. Garmin jest proporcjonalnie droższy. Jak by Apple było tańsze, to Garmin też.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK