iMagazine

Apple sprzedaje AirPods i Apple Watch po zaniżonych cenach

20/03/2017, 10:36 · · · 3

Tanie jak Apple? Trudno użyć takiego zwrotu, choć gdy przyjrzymy się bliżej produktom Apple’a i konkurencji, to nie jest już takie oczywiste. Analitycy z Cybart stwierdzili, że Apple Watch oraz AirPods są sprzedawane poniżej swojej ceny. Wszystko po to by przyciągnąć użytkowników do ekosystemu Apple’a.

W Stanach Zjednoczonych słuchawki AirPods kosztują 159 USD i są tańsze między innymi od Motorola VerveOnes+ (249 USD), Samsung Gear IconX (199 USD), Skybuds (279 USD). Tak samo sytuacja wygląda z podstawowym modelem Apple Watch, czyli Apple Watch Series 1 sprzedawanym za 269 USD. Garmin Forerunnner 630 wyceniany jest na 399 USD, Michael Kors Acces na 350 USD, Samsung Gear S3 na 349 USD, a Fossil Q Founder na 275 USD. Co więcej Cybart przewiduje, że cena Apple Watch może spaść poniżej 199 USD i to jeszcze tej wiosny.

To bardzo ciekawe spostrzeżenie odnośnie cen produktów Apple’a. Jednocześnie zarówno AirPods, jak i Apple Watch wymagają iPhone’a. Właściwie są dedykowanymi akcesoriami do niego. W tezie postawionej przez Cybart jest więc pewne ziarno prawdy. Jeśli użytkownik kupi iPhone’a, Apple Watch oraz słuchawki AirPods, będzie przywiązany do ekosystemu i jego kolejnym smartfonem zapewne też będzie iPhone.

Do końca marca można kupić także przejściówki na USB-C w niższych cenach oraz dedykowany nowym komputerom monitor LG. Być może jednak i tu ceny zostaną utrzymane na obecnym poziomie. Niższe ceny akcesoriów, byłyby miłym gestem ze strony Apple. Im głębiej wsiąkamy w ekosystem, tym trudniej jest go porzucić. Apple wie co robi. Niższa marża na niektórych produktach, wciąż pozwala firmie na nich zarabiać, a przede wszystkim napędzać sprzedaż głównych produktów i usług.

źródłoAbove Avalon

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Mariusz Piaścik napisał(a):

799 zł w Polsce… Faktycznie zaniżona cena. Tak samo jak nowych MacBooków. 9000 za podstawowy model z touch barem

babilon napisał(a):

chyba nie zrozumiałeś artykułu.
tak, to są bardzo niskie ceny.

daszek napisał(a):

Niskie ceny w USA gu….zik mnie obchodzą, podobnie jak ceny na Kamczatce.
A porównywanie AW z Garminem to jak porównywanie landrynki ze śliwką w czekoladzie, różnie smakują i mają różną konsystencję. Garmin jest proporcjonalnie droższy. Jak by Apple było tańsze, to Garmin też.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik był wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.